Warsztatowiec.info

Najnowsze artykuły

Optibelt SCC, czyli paski ze wskaźnikiem zużycia

Optibelt SCC, czyli paski ze wskaźnikiem zużycia

Optibelt, niemiecki producent pasów napędowych, świętujący w tym roku 145 lat istnienia, wprowadza na rynek nową linię produktów. Paski Optibelt SCC (z ang. Secured Change Control) to pierwsze na świecie paski wielorowkowe, które wykorzystują kolorowe oznaczenie do wizualnej identyfikacji zużycia.

Optibelt SCC 1aPaski Optibelt SCC, tak jak inne paski znajdujące się ofercie firmy Optibelt, są to wyrobem o jakości wyposażenia fabrycznego (OE). Od pozostałych różnią się jednak zatopioną w pod dnem rowków czerwoną nicią. Gdy zatem w rowkach eksploatowanego paska zaczyna przebijać czerwony kolor oznacza to, że osiągnięte zostało graniczne zużycie paska i należy dokonać jego wymiany. Kontroli dokonuje się gołym okiem, bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi.

Optibelt SCC 2Dzięki technologii SCC czas eksploatacji paska zostaje zoptymalizowany, gdyż pasek jest wymieniany we właściwym momencie bez względu na warunki w jakich był użytkowany  (np. zwiększona wilgotność, temperatura lub zapylenie). Jednocześnie technologia ta sprawia, że kontrola paska nie tylko zajmuje mniej czasu, ale jest także dokładniejsza, dzięki czemu łatwo zapobiec niespodziewanym, przyspieszonym awariom.

Paski Optibelt SCC są pakowane pojedynczo w zamykane pudełka, by podkreślić, że to wyrób o jakości premium

Paski Optibelt SCC są pakowane pojedynczo w zamykane pudełka, by podkreślić, że to wyrób o jakości premium

Oferta pasków Optibelt SCC jest ciągle poszerzana (ostatnio również o paski do samochodów ciężarowych) i obejmuje obecnie blisko 200 referencji znajdujących zastosowanie w ponad 10 tysiącach modeli samochodów osobowych i blisko tysiącu ciężarowych. Numery referencyjne do konkretnych modeli pojazdów można ustalić posługując się katalogiem TecDoc.

 

 

 

27 marca 2017, 00:11

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Twój komentarz może być pierwszy! :-)

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.
Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

A jeśli nie mogę znaleźć informacji o swojej sprężarce? Mam Harrison 350 na r12 właśnie [...]

Od kiedy olej na bazie polialfaolefin (PAO) jest olejem mineralnym? [...]

Ach ludzie piszą głupoty jak zawsze. Najgorsze jest to, że niektórzy z nich rzucając tekstami [...]

Kalendarz

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31