Warsztatowiec.info

Najnowsze artykuły

Wiedzą, ale nie sprawdzają

Wiedzą, ale nie sprawdzają

Znaczna większość, bo 80% kierowców wie skąd uzyskać informację o prawidłowym ciśnieniu powietrza w oponach. Pomimo tego 58% z nich zbyt rzadko kontroluje ogumienie – wynika z badań przeprowadzonych przez Moto Data.

Wedle badań Moto Data tylko 42% kierowców regularnie (co najmniej raz w miesiącu) sprawdza ciśnienie w oponach. Jest to minimalna częstotliwość kontroli pozwalająca na zmniejszenie ryzyka jazdy z niedostatecznym ciśnieniem, które niesie ze sobą wiele niepożądanych skutków. – Należy pamiętać, że jazda z nieprawidłowym ciśnieniem w oponach ma negatywny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Nieodpowiednie ciśnienie sprawia, że zmniejsza się przyczepność do jezdni oraz wydłuża się droga hamowania pojazdu. Ponadto opony podlegają wtedy nieregularnemu zużyciu, mogą się przegrzewać i pękać, w rezultacie ich okres użytkowania drastycznie się skraca. Niedopompowana opona ma również wyższe wskaźniki oporów toczenia, co powoduje większe zużycie paliwa. Niestety, tylko 42% kierowców sprawdza ciśnienie raz w miesiącu. Regularna kontrola jest kluczowa dla wyeliminowania wymienionych zagrożeń i zwiększenia ekonomii jazdy – mówi Tadeusz Kuncy z Moto Data.

Generalnie użytkownikom samochodów wiadomo, że nie ma jednej optymalnej wartości ciśnienia dla wszystkich opon i we wszystkich pojazdach, że to producent samochodu określa jak powinno być napompowane ogumienie w konkretnym modelu pojazdu czy jego wersji silnikowej. Większość z badanych kierowców wie też skąd czerpać informacje o prawidłowych wartościach ciśnienia w oponach, aczkolwiek jednocześnie aż 15% mylnie sądzi, iż informację te znajdzie na boku opony. Inna sprawa, że w coraz większej liczbie samochodów spotkać można systemy, które powiadamiają kierowcę o wszelkich odstępstwach od ustalonego przez wytwórcę auta ciśnienia w oponach.

58% kierowcow zbyt rzadko sprawdza cisnienie w oponach

11 lipca 2017, 14:47

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Twój komentarz może być pierwszy! :-)

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.
Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

A jeśli nie mogę znaleźć informacji o swojej sprężarce? Mam Harrison 350 na r12 właśnie [...]

Od kiedy olej na bazie polialfaolefin (PAO) jest olejem mineralnym? [...]

Ach ludzie piszą głupoty jak zawsze. Najgorsze jest to, że niektórzy z nich rzucając tekstami [...]

Kalendarz

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31