Warsztatowiec.info

Najnowsze artykuły

Z batem za piratem

Z batem za piratem

Prezydent podpisał ustawę nowelizującą kodeks karny. Sprawcy drogowych przestępstw i występków mają być teraz surowiej karani.  Prezydencka kancelaria podała, że „uchwalona ustawa ma na celu doprowadzić do surowszego i przede wszystkim bardziej skutecznego ścigania i karania kierowców łamiących uporczywie przepisy ruchu drogowego”.

Jesteśmy jak najbardziej za tym, by piratów karać z całą surowością, a najlepiej niech wszyscy dyndają na marsrei. Nie bardzo chce się nam jednak wierzyć, że znowelizowane przepisy radykalnie poprawią stan bezpieczeństwa na  drogach. Tak się bowiem składa, że kierowcy dokonujący największych idiotyzmów cierpią na rodzaj zaburzenia aparatu poznawczego, które przejawia się tym, że nie mogą powiązać skutku z przyczyną. No bo czy ktoś, kto wyprzedza pod górę, nie widząc co jest czterdzieści metrów dalej za grzbietem wzniesienia, będzie się teraz mitygował z powodu zaostrzenia przepisów? Czy znany całej Polsce psychopata odstawiający białym BMW „gymkhanę” w centrum miasta, który nota bene nie ma prawa jazdy, opamięta się teraz, gdyż rozsądek podpowie mu: schowaj kluczyki, prezydent podpisał nowelizację? Czy notoryczny ochlaptus co dzień jeżdżący na bańce kategorycznie odmówi toastu, oświadczając: nie piję, bo prowadzę, a prezydent podpisał ustawę?

Oczywiście będzie jak było, no może z tą różnicą, że obywatele poczują się pogłaskani po tzw. poczuciu sprawiedliwości społecznej. Dobre i to.


10 maja 2017, 10:58

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Twój komentarz może być pierwszy! :-)

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.
Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze

A jeśli nie mogę znaleźć informacji o swojej sprężarce? Mam Harrison 350 na r12 właśnie [...]

Od kiedy olej na bazie polialfaolefin (PAO) jest olejem mineralnym? [...]

Ach ludzie piszą głupoty jak zawsze. Najgorsze jest to, że niektórzy z nich rzucając tekstami [...]

Kalendarz

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31