20 lat Michelina w Olsztynie

09 gru 2015

Równo 20 lat temu François Michelin, dyrektor zarządzający Grupy Michelin, podpisał z Ministerstwem Przekształceń Własnościowych umowę prywatyzacyjną, na mocy której francuska firma oponiarska objęła większościowy pakiet akcji Stomilu-Olsztyn. Dziś olsztyńska fabryka Michelina jest największym producentem opon w Polsce i jednym z największych zakładów koncernu na świecie.

Michelin_ w_ Olsztynie 1Wraz z objęciem pakietu większościowego Stomilu Olsztyn, Michelin rozpoczął rozbudowę i modernizację fabryki. W ciągu minionych 20 lat francuski koncern zainwestował w Olsztynie ponad 700 milionów euro. Dzięki tym inwestycjom zakład stał się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie.

Fabryka zajmuje powierzchnię 187 hektarów. Wytwarza się w niej opony do samochodów osobowych, terenowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy do produkcji opon, kordy i mieszankę gumową.

Przy fabryce ulokowano również nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni 90 tys. metrów kwadratowych, które stanowi jeden z największych magazynów Michelin na świecie.

Michelin Polska jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Zatrudnia blisko 4 500 osób.

Michelin_ w_ Olsztynie 2

 

Zostaw Komentarz