30 tysięcy spektrofotometrów

06 maj 2014

image (1)Firma Axalta Coating Systems w ciągu ostatniej dekady sprzedała 30000 sztuk spektrofotometrów. Sprzedaży 30-tysięcznego urządzenia towarzyszyła ceremonia, która odbyła się w europejskiej centrali Axalta w Kolonii, w Niemczech.

 Wprowadzone na rynek w październiku 2004 roku ręczne cyfrowe urządzenie do pomiaru kolorów zapewnia warsztatom lakierniczym możliwość uzyskania znakomitego i szybkiego dopasowania kolorystycznego, dzięki czemu warsztaty są znacznie mniej narażone na konieczność wykonywania kosztownych poprawek na skutek niewłaściwego dopasowania koloru lakieru. – Dajemy naszym klientom narzędzia, które znacznie usprawniają i ułatwiają pracę w warsztacie lakierniczym. Jesteśmy pierwszą firmą, która oferuje możliwości dopasowywania kolorystycznego na tak dużą skalę. Zainteresowanie naszymi cyfrowymi spektrofotometrami pokazuje, jakie znaczenie dla warsztatu ma dokładne i szybkie dopasowanie kolorystyczne – stwierdził Sascha Bodtke, marketing manager odpowiedzialny w firmie Axalta m.in. za rynek europejski.

Spektrofotometry są sprzedawane przez każdą z trzech głównych renowacyjnych marek lakierniczych firmy Axalta – Cromax®, Spies Hecker® i Standox®. Urządzenia dostępne są pod markami ChromaVision® i ChromaVision Pro Cromax, GeniusTM II i Genius iQ Standox, oraz ColorDialogTM i ColorDialog Delta-Scan Spies Hecker. Spektrofotometry są również sprzedawane w USA, Ameryce Łacińskiej i regionie Azji i Pacyfiku pod nazwą Acquire RXTM i Acquire Plus EFXTM.

Korzystanie z urządzenia jest proste. Spektrofotometr umieszcza się na karoserii pojazdu w pobliżu uszkodzonego miejsca, a następnie pobiera odczyty kolorystyczne pod trzema kątami. Urządzenia drugiej generacji dokonują również pomiarów efektów lakierniczych.

Po podłączeniu spektrofotometru do komputera, oprogramowanie kolorystyczne sprawdza odczyty, aby na ich podstawie dobrać odpowiednią recepturę. Jeśli kolor nie odpowiada standardowej recepturze, oprogramowanie automatycznie ją modyfikuje, by zapewnić jak najdokładniejsze dopasowanie.

Zostaw Komentarz