40 tysięcy gości, 100 tysięcy koni

10 wrz 2014

IC_targi_2014 (2)

Blisko 200 wystawców, 40 tysięcy gości odwiedzających zarówno targi, jak i Motor Show, niezliczone godziny szkoleń, prezentacji i rozmów biznesowych, a także niezapomniane wrażenia z pokazów świata motosportu – oto najkrótszy bilans 14. targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów organizowanych przez Inter Cars.

Pierwszy dzień targów upłynął pod znakiem konferencji zarządu Inter Cars SA. W tym roku została ona podzielona na dwie części i odbyła się w formie multimedialnej, tzn. zamiast długich wypowiedzi zaprezentowano filmy. W pierwszej kolejności przedstawiony został profil Inter Cars SA, jako Giełdowej Spółki Roku. Przybliżono również sylwetki wszystkich Członków Zarządu.

W ciągu pierwszych 8 miesięcy 2014 roku odnotowaliśmy 10% wzrost zarówno w kraju, jak i zagranicą – powiedział Krzysztof Soszyński, wiceprezes zarządu Inter Cars, omawiając tegoroczne wyniki spółki. Następnie zaprezentowano plany na przyszłość przedstawiając projekt nowych sorterów w budowanym w Zakroczymiu centrum logistycznym. – Tego typu sortery są stosowane jedynie przez największych graczy rynku amerykańskiego – informował Krzysztof Oleksowicz, założyciel Inter Cars. – To nie tylko przyspieszenie dystrybucji, ale także duże oszczędności w skali roku.

 Przyszłość warsztatów

Tego samego dnia odbył się również panel dyskusyjny na stanowisku firmy Castrol. Przedstawiciele firm Inter Cars, Castrol oraz Bosch, a także właściciele dwóch dużych warsztatów, dyskutowali o przyszłości niezależnych serwisów samochodowych. Przedstawiono wyniki badań i rozważano, w jaki sposób rozwinie się przyszłość warsztatów niezależnych oraz jak poprawić obsługę klienta, by został on klientem stałym.

W kolejnych dwóch dniach, tj. w sobotę i niedzielę na targach licznie pojawili się główni klienci Inter Cars, czyli . przedstawiciele warsztatów. To właśnie z myślą o nich wystawcy przygotowali wiele szkoleń oraz atrakcji.

IC_targi_2014 (4)Strefa Ciężka

Podczas tegorocznych targów po raz pierwszy przygotowano osobną halę wystawową poświęconą rynkowi ciężarowemu. Spotkali się w niej dostawcy części do samochodów ciężarowych, naczep i przyczep oraz wszystkie działy Inter Cars zajmujące się tym segmentem rynku Nie zabrakło także firmy Feber (producenta pojazdów należącego do grupy Inter Cars) oraz  sieci Q-Service Truck. W pobliżu hali ustawione zostały dwie ciężarówki Show Car, w których odbywały się bezpłatne szkolenia. Klienci z rynku ciężarowego mogli więc czuć się docenieni. Tym bardziej, że jednocześnie zyskali zapewnienie, iż Inter Cars będzie sukcesywnie poszerzał swoją ofertę skierowaną do warsztatów zajmujących się ciężkimi  pojazdami.

 Motorsport i adrenalina

Sobota i niedziela to również czas Inter Cars Motor Show oraz Nocnego Motor Show, które dostarczyły widzom niezapomnianych wrażeń. Prezentacja atrakcji ze świata motorsportu zrobiła na gościach wielkie wrażenie, dość powiedzieć, że na płycie Lotniska Bemowo zebrało się łącznie blisko 100 tysięcy koni mechanicznych pod postacią rajdowych i wyścigowych samochodów, sportowych ciężarówek, różnego rodzaju motocykli, a nawet pojazdu o napędzie odrzutowym.

Zostaw Komentarz