80 lat KYB Group

06 maj 2015

KYB Group, jeden z czołowych producentów wszelkiego rodzaju amortyzatorów dla przemysłu motoryzacyjnego, obchodził niedawno 80-lecie swego istnienia.

Początków  KYB Group należałoby szukać w roku 1919, kiedy to 21-letni Shiro Kayaba założył ośrodek badawczy Kayaba, w którym opracowany został układ hydrauliczny wspomagający  start i lądowanie samolotów na największych okrętach Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej. Za oficjalną datę powstania firmy uznawany jest jednak 10 marca 1935 roku, gdyż tego dnia powołana została do życia spółka Kayaba Manufacturing, która po latach przekształcona została w KYB Group. Dziś ma ona 84 oddziały na całym świecie i zatrudnia ponad trzynaście tysięcy pracowników.

Print Od momentu swego powstania, a więc od osiemdziesięciu już lat, KYB prowadzi prace badawczo–rozwojowe oraz wdraża nowoczesne technologie hydrauliczne w przemyśle lotniczym, kolejowym, okrętowym i motoryzacyjnym. Dzięki temu firma stała się wiodącym japońskim producentem hydrauliki siłowej. Jest też czołowym producentem amortyzatorów stosowanych jako oryginalne wyposażenie (OE) z fabrykami  w Hiszpanii i Czechach.

Produkty KYB projektowane na rynek części zamiennych, wytwarzane są w tych samych fabrykach oraz przy wykorzystaniu tej samej technologii i systemów kontroli jakości, co części dostarczane do fabryk samochodów.

W 2014 roku KYB Europe uruchomiło nową fabrykę sprężyn zawieszenia w czeskim mieście Chrudim, które oddalone jest o 15 km od zakładu produkcyjnego amortyzatorów KYB w Pardubicach.

Zostaw Komentarz