Antyalergiczne i antybakteryjne filtry kabinowe Bosch FILTER+

Tekst sponsorowany 11 paź 2022

Zanieczyszczenia, które przedostają się do wnętrza samochodu kumulują się w małej przestrzeni, przez co osiągają stężenia wyższe niż na zewnątrz. Dlatego filtr kabinowy należy wymieniać przy serwisowaniu klimatyzacji raz w roku lub co 15 000 km!

 Firma Bosch ma w swej ofercie kilka typów filtrów kabinowych. Są wśród nich filtry o nazwie FILTER+, dzięki którym można ochronić się przed:

 1. Alergenami
  Reakcje alergiczne są szczególnie uciążliwe podczas prowadzenia samochodu. Łzawienie z oczu znacznie ogranicza widoczność, natomiast w momencie kichnięcia tracimy na kilka sekund kontrolę nad sytuacją na drodze. Jeśli poruszamy się z prędkością 100 km/h, podczas kichnięcia przejeżdżamy około 20 m bez kontroli tego, co dzieje się na drodze. Jest to potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego!
 2. Smogiem i pyłem
  W powietrzu obecne są rozmaite zanieczyszczenia, np. pozostałości po niezupełnie spalonym paliwie, czyli węglowodory, tlenki azotu, tlenek węgla oraz cząstki stałe. Spośród tych ostatnich za najbardziej szkodliwe dla zdrowia uważa się drobiny o średnicy do 2,5 mikrometra (czyli tzw. cząstki PM 2,5), wchodzące w skład smogu i stanowiące pył zawieszony. Cząstki te są bowiem tak małe, że bez trudu przenikają przez płuca do krwi.
 3. Bakteriami
  Bakterie wywołują choroby, mogą też powodować pogorszenie objawów alergii i astmy.

Należy tu podkreślić, że tylko filtry wysokiej i sprawdzonej jakości są w stanie przeciwdziałać przedostawaniu się do kabiny samochodu wszystkich tych zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia podróżujących. Dzięki warstwie ultradrobnych mikrowłókien filtry Bosch FILTER+ zatrzymują do 98% cząstek pyłu i smogu (o wielkości cząstek do 2,5 μm) oraz sadzę i pyłki roślin. Unieszkodliwiają także alergeny i bakterie.

Filtr serii FILTER+ tworzą 4 warstwy:

 1. antybakteryjna – zawiera jony srebra. Zatrzymuje i unieszkodliwia wszelkie bakterie;
 2. węgla aktywnego – pochłania nieprzyjemne zapachy i zatrzymuje szkodliwe gazy;
 3. mikrowłóknina – niezwykle cienkie włókna zatrzymują cząstki stałe PM 2,5 tworzące smog. Mikrowłóknina zatrzymuje do 98% cząstek 2,5 μm, a dodatkowo pyłki i alergeny;
 4. włóknina nośna – zapewnia wytrzymałość filtra.

Dzięki nowym filtrom powietrze w samochodzie jest czystsze, a kierowca i pasażerowie mogą podróżować w komfortowych warunkach. Lepsza koncentracja kierowcy oraz wyeliminowanie problemu zaparowywania szyb zwiększa również bezpieczeństwo na drodze.

Odwiedź nas na www.filtrybosch.pl

Korzyści z zastosowania filtrów FILTER+:

 • ochrona przed alergenami
 • ochrona przed pyłem, pyłkami, bakteriami, cząsteczkami smogu
 • neutralizacja nieprzyjemnych zapachów
 • zapobieganie zaparowywaniu szyb
 • ochrona wentylatora klimatyzacji

 

 

 

 

Zostaw Komentarz