Będą myć we Frankfurcie

12 lut 2015

Kto był na Automechanice we Frankfurcie, ten wie, że jest to impreza, gdzie spotyka się najwięcej światowych dostawców z segmentu aftermarketowego. W tym roku oferta ma być jeszcze bogatsza, bo na wrześniowe targi wraca, i to z przytupem, branża myjni samochodowych. Będzie więc można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami również w tej dziedzinie.

Postęp techniczny to efekt pracy (i współpracy) konstruktorów praktycznie wszystkich elementów, z których składa się samochód. Ważny jest każdy detal, co doskonale widać na przykładzie rozwiązań opracowanych przez Grupę Schaeffler (LuK, INA, FAG).

Polecamy również kolejny tekst z rubryki „Dziwne awarie”. Opisana historia pokazuje, że błędy zdarzają się nie tylko tym, którzy samochody naprawiają, ale również tym, którzy je projektują.

reklama

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Myjnie wracają do Frankfurtu

Branża myjni samochodowych powraca na targi Automechanika 2014. Europejskie Stowarzyszenie Producentów Myjni Samochodowych planuje kilkudniowe seminarium przeznaczone dla użytkowników urządzeń myjących.

miniaturka

Trzy przykłady

W ostatnich latach nastąpiły duże zmiany w konstrukcji silników samochodowych. W istotny sposób przyczyniły się do tego rozwiązania opracowane w koncernie Schaeffler grupujacym marki LuK, INA, FAG.

miniaturka

Niedopuszczalne kontakty

Aż trudno uwierzyć, jakie wpadki przytrafiają się projektantom samochodów. Często błędy wychodzą na jaw dopiero wtedy, kiedy sprzedane już auta zaczynają przyjeżdżać do serwisów.

miniaturka

eCall – najpóźniej za trzy lata

Infrastruktura niezbędna do obsługi ogólnoeuropejskiego systemu automatycznego powiadamiania o niebezpiecznych wydarzeniach drogowych, tzw. eCall ma obowiązkowo działać we wszystkich krajach Unii Europejskiej nie później niż do 1 października 2017 roku.

miniaturka

Ekologicznie i bezpiecznie

Firma MEWA od wielu lat oferuje w systemie full-service (dostawa-odbiór-pranie-wymiana) czyściwa tekstylne do rożnych zastosowań. Uzupełnieniem tego systemu jest ekologiczne urządzenie do czyszczenia części MEWA BIO-CIRCLE.

Zostaw Komentarz