Bez błędów, bez kłopotów

12 lut 2015

Warsztaty mają czasem problemy z częściami, które zużywają się znacznie szybciej, niż to zakładają ich producenci i zdrowy rozsądek. Mechanicy na ogół obarczają winą dostawców owych elementów, choć awarie nie są wcale wynikiem błędów konstrukcyjnych, czy niewłaściwego procesu produkcji, lecz nieprawidłowości popełnionych podczas montażu. Przykładem takiej „delikatnej” części jest łożysko koła przeznaczone do samochodów produkowanych przez koncern VAG – na co uwagę zwracają specjaliści Schaeffler Group (LuK, INA, FAG).

Ponadto zachęcamy do lektury kolejnego tekstu z rubryki Dziwne awarie. Opisywana historia jest nie tylko pouczająca, ale również nostalgiczna.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Łożyska kół
– podstawą prawidłowy montaż

Wrócił temat wczesnego zużycia łożysk kół stosowanych w samochodach produkowanych przez grupę Volkswagena. Ponieważ przyczyną problemów z łożyskami często są błędy montażowe, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

miniaturka

Historia nauczycielka

Co mają ze sobą wspólnego nowoczesna limuzyna wysokiej klasy należąca do posła na Sejm RP oraz stareńki ZiŁ w służbie Ludowego Wojska Polskiego? Otóż oba te pojazdy uporczywie nie dawały się uruchomić.

miniaturka

Ziemia, woda, powietrze
– z TEXA zawsze „po drodze”

Co prawda przeprowadzanie diagnostyki statków powietrznych przy pomocy urządzeń marki TEXA to w tej chwili tylko marzenie, ale gdy chodzi o pojazdy oraz jednostki pływające TEXA jest liderem rynku.

miniaturka

Układy wtryskowe do każdego jednośladu

Bosch zaprezentował układy zasilania dostosowane do jednośladów wszystkich klas. Bodźcem do ich opracowania były prognozy mówiące o szybkim wzroście sprzedaży tych pojazdów, szczególnie w Azji.

miniaturka

Wielki Rajd na mecie

Trzy miesiące zmagań w konkursie Wielki Rajd dobiegają końca. Jego uczestnicy oczekują na wyniki. Ci, którzy zajęli premiowane miejsca już niedługo spotkają się na Gali Mistrzów Warsztatu w Mikołajkach.

miniaturka

Targi i show

Największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej, a przy tym największe show motoryzacyjne w Polsce odbędzie się w pierwszy weekend września na warszawskim lotnisku Bemowo.

Zostaw Komentarz