Bez prawka – niecna sprawka

25 mar 2015

Trzeba przyznać, że policja wzmogła częstotliwość kontrolowania stanu trzeźwości kierowców. Bardzo dobrze, bo jazda na bani to zmora polskich dróg. Łatwiej też niż kiedyś stracić za to prawo jazdy, ponieważ sądy, chyba pod wrażeniem niedawnych, strasznych wypadków spowodowanych przez pijanych, stały się jakby bardziej surowe
Problem jednak w tym, że wielu kierowców pozbawionych prawa jazdy niewiele sobie z tego robi, a to z powodu stosunkowo mało dotkliwej kary grożącej za prowadzenie, mimo odebranych przez sąd uprawnień. Niedawno telewizja pokazała delikwenta, który przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h, dokonując przy tym niebezpiecznych manewrów wyprzedzania na podwójnej ciągłej. Po zatrzymaniu kierowcy okazało się, że prawa jazdy zabrać mu nie można, bowiem uczyniono to już wcześniej.
Posłowie myślą nad zaostrzeniem kar, tak by jazda bez uprawnień, które zostały odebrane, traktowana była jak przestępstwo. Dobrze, że posłowie o tym myślą, gorzej, że myślą już któryś kolejny rok.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Rekordowe eliminacje
do Mistrzostw Mechaników

Tegoroczne Mistrzostwa Mechaników zgromadziły rekordowe ponad 500 zespołów z całej Polski. W decydującej rundzie zobaczymy 30 ekip, które zdobyły najwięcej punktów w teście Mobil 1. Finał odbędzie się 10 kwietnia podczas targów Motor Show w Poznaniu.

miniaturka

Znów w drodze

Po dwumiesięcznym odpoczynku dwie ciężarówki Show Car wyruszyły na kolejne sesje szkoleniowe. Do końca roku Inter Cars wspólnie z czołowymi dostawcami części zamiennych będzie realizował w nich szkolenia skierowane do przedstawicieli rynku osobowego i ciężarowego. Nowością jest Truck Day, czyli dzień poświęcony wyłącznie segmentowi ciężarowemu.

miniaturka

HELLA ponownie włącza światło oświacie

HELLA kontynuuje misję szkolenia przyszłych specjalistów z branży motoryzacyjnej. Koncern rusza z drugą edycją akcji edukacyjnej „Świecimy przykładem” skierowanej do nauczycieli ponadgimnazjalnych szkół technicznych o kierunku samochodowym.

miniaturka

Wycierają i spryskują

Dzięki nowym wycieraczkom Boscha płyn ze spryskiwaczy będzie podawany precyzyjnie na szybę, dokładnie tam gdzie jest potrzebny.

miniaturka

Nowa gama do jednośladów

W nadchodzący sezon motocyklowy marka Castrol wchodzi ze zmienioną ofertą produktów do jednośladów. Uproszczona gama oraz bardziej przejrzyste oznakowanie wyrobów powinny ułatwić miłośnikom motocykli, skuterów, mopedów itp. odpowiedni dobór oleju.

miniaturka

Olej w klimatyzacji

Olej w klimatyzacji samochodowej pełni bardzo ważna rolę. Dlatego niezwykle istotne jest, by stosować taki, jaki zaleca producent sprężarki.

Zostaw Komentarz