BIO-SERVICE doceniony

06 sie 2014

Program BIO-SERVICE stworzony i wdrożony przez Inter Cars został nagrodzony przez niemiecką firmę Partslife.

 Partslife to specjalistyczna niemiecka firma działająca w branży motoryzacyjnej, a zajmująca się w rozwiązywaniem problemów związanych z gospodarką odpadami, opakowaniami i energią. W swych poczynaniach jest  ona wspierana koncepcyjnie i finansowo przez 70 partnerów, wśród których są takie firmy jak Bosch, Champion, Goetze, Hella, Mahle, Mann Filter, Sachs, Shell, Textar, Valeo, VDO czy ZF.

Jednocześnie Partslife co roku organizuje konkurs związany z ochroną środowiska. Można zgłaszać do niego inicjatywy, projekty i pomysły mające skutkować poprawą ochrony środowiska w warsztatach samochodowych. Zgłoszenia te są oceniane przez grupę ekspertów zajmujących się zawodowo ekologią, zarządzaniem oraz marketingiem, którzy nagradzają najlepsze pomysły z całej Europy.

Firma Inter Cars zgłosiła do konkursu swój program BIO-SERVICE, którego celem jest zachęcenie niezależnych warsztatów do świadomego i zgodnego ze standardami zarządzania odpadami oraz pomoc im w tej kwestii. Problem jest istotny, albowiem w wyniku pracy warsztatów powstaje duża ilość odpadów, przy czym znaczna ich część jest niebezpieczna dla środowiska, by wymienić takie jak oleje przepracowane, filtry oleju i powietrza, płyny hamulcowe i zapobiegające zamarzaniu, opakowania ciśnieniowe, czyściwa, elementy z tworzywa sztucznego, zużyte świetlówki, akumulatory. Jednocześnie niektóre z nich mają wartość recyklingową. W ramach programu BIO-SERVICE warsztatom proponowana jest więc obsługa przez profesjonalną firmę, która gospodarką odpadami zajmuje się kompleksowo – od przeprowadzenia audytu po zbiórkę złomu.

Nagrodę w imieniu Inter Cars odebrali prezes zarządu firmy Robert Kierzek oraz doradca zarządu Maciej Trociński.

Zostaw Komentarz