Bosch Connected Repair i e-Sowa

24 lis 2018

 

W niespecjalnie nawet wielkich warsztatach wielu pracowników, ale też wiele urządzeń, potrzebuje informacji o kliencie, pojeździe, usterce czy potrzebnym do wykonania przeglądzie technicznym. Wskazane jest przy tym, by wszyscy mieli dostęp do aktualizowanych co trochę danych, gdyż znacznie usprawnia to pracę serwisu. Niestety bywa z tym duży kłopot.

Z pomocą w rozwiązaniu problemów z wewnątrzwarsztatową wymianą danych przychodzi Bosch Connected Repair (CoRe). Jest to narzędzie, które może być zintegrowane z innymi urządzeniami, dzięki czemu pozwala skutecznie wymieniać informacje dotyczące serwisowania lub naprawy. Dostęp do programu (aplikacji centralnego serwera) udostępniającego dane dotyczące każdego naprawianego samochodu uzyskuje się poprzez pasek menu w nagłówku. Pasek ten jest widoczny na ekranie przez cały czas od uruchomienia programu, a wszystkie informacje o autach i ich właścicielach są stale dostępne dla użytkownika aplikacji. Jeśli program nie jest używany, to pozostała część ekranu może być wykorzystywana do innych celów.

Nowa wersja Bosch Connected Repair została dostosowana do potrzeb klientów Inter Cars – zarówno gdy chodzi o kwestie dotyczące napraw, jak i zapisywanie informacji oraz zdjęć zgodnie z ochroną danych osobowych. Co ważne, cały system jest zintegrowany z programem e-Sowa, z którego już korzystają setki warsztatów w całej Polsce i który wciąż znajduje nowych użytkowników.

Największym walorem Bosch Connected Repair jest duża liczba urządzeń i aplikacji, które zostały dostosowane do współpracy z siecią CoRe. Jednocześnie nowe algorytmy wyszukiwania w połączeniu z wysuwanym menu ułatwiają i przyspieszają identyfikację pojazdu. Wykorzystywane są do tego dane, które można odczytać bezpośrednio z pojazdu ( VIN, KBA i kod kraju).

Bosch Connected Repair to także kompleksowa dokumentacja – wyniki poszczególnych testów można prezentować zarówno w formie pojedynczych raportów, jak i w postaci podsumowania, bardzo łatwe jest dodawanie do cyfrowej karty pracy zdjęć z mobilnych urządzeń (smartfona czy tabletu). Informacje z poprzednich wizyt pojazdów są oczywiście przechowywane i łatwo dostępne. Dodatkowo w celu uzupełnienia historii pojazdu zintegrowane mogą zostać wszelkie zewnętrzne pliki PDF dotyczące danego auta.

Ujmując rzecz w największym skrócie Bosch Connected Repair zintegrowany z e-Sowa zapewnia warsztatowi takie oto korzyści:

  • oszczędność czasu – identyfikacja pojazdu jest przeprowadzana tylko raz, a następnie przesyłana do wszystkich podłączonych urządzeń. Jeżeli identyfikacja trwa 30 sekund na pojazd, to w skali roku oszczędność wynosi kila godzin.
  • uproszczenie procesów – protokoły badania, komentarze oraz zdjęcia są zapisywane bezpośrednio na karcie pracy i można je w dowolnym momencie odczytać;
  • wzrost wydajności – wszyscy pracownicy mają w każdej chwili dostęp do cyfrowych kart pracy i statusu pojazdów, a przypadkowe błędy są zredukowane do minimum;
  • rozszerzenie zakresu działalności – do zlecenia można dołączyć wyniki pomiarów z wszelkich urządzeń współpracujących z CoRe oraz korzystać z elektronicznej bazy danych;
  • zwiększenie zadowolenia klientów – przejrzysty i łatwy do zrozumienia końcowy raport daje klientom poczucie bezpieczeństwa.

Zostaw Komentarz