Być może uda się częściowo

23 mar 2016
WARSZTATOWIEC.info $$today_txt$$
Koncern Daimler ma zamiar wybudować w Europie kolejną fabrykę samochodów, a na liście ewentualnych lokalizacji znajduje się Polska – doniosła prasa codzienna.Zanim zdążyliśmy ulec ekscytacji tą elektryzującą wieścią, przypomnieliśmy sobie, że kiedykolwiek pojawia się informacja, że jakaś firma zastanawia się, gdzie postawić fabrykę czegoś tam, zawsze jesteśmy na liście krajów branych pod uwagę jako miejsce inwestycji.

Można też śmiało powiedzieć, że gdyby w wyścigach po fabryki koncernów samochodowych przyznawano punkty za wszystkie trzy miejsca na pudle, a nie tylko to pierwsze, to w „generalce” plasowalibyśmy się w ścisłej czołówce. Jesteśmy pod tym względem trochę jak tenisistka, która co prawda nigdy nie wygrała wielkiego szlema, ale za to jest w czołówce rankingu WTA. Całkiem niedawno minimalnie przegraliśmy ze Słowacją w konkurencji o względy Jaguara, jeszcze wcześniej nieznacznie ulegliśmy z południowym sąsiadom w konkursie urządzonym przez firmę Kia, a fabrykę Toyoty i Peugeota w ostatniej chwili sprzątnęli nam sprzed nosa Czesi. Nie wykluczone więc, że i tym razem otrzemy się o ścisły finał.

Na szczęście znacznie lepiej idzie nam z fabrykami części do samochodów, tu mamy parę szlemów na koncie. Zatem nawet jeśli fabryka Mercedesów powstanie gdzie indziej, to można liczyć na to, że jakieś komponenty do nich będą pochodziły z Polski.

miniaturka

Konkurs Magneti Marelli rozstrzygnięty

Konkurs, w którym nagrody ufundowała firma Magneti Marelli został rozstrzygnięty. Aby wziąć udział w losowaniu, należało odpowiedzieć na trzy pytania.

miniaturka

Mistrzostwa Mechaników – ostatni moment na zgłoszenie

To już absolutnie ostatni moment, by zgłosić swój udział w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Zapisy w kategorii Młody Mechanik i Mechanik Zawodowy będą otwarte do momentu opublikowania pytań teoretycznych.

miniaturka

Brembo z kartą autentyczności

Wyroby różnych znanych marek są podrabiane i produkty Brembo nie stanowią tu wyjątku. O ile jednak stosując np. fałszywe perfumy nie narażamy się na niebezpieczeństwo, to w przypadku elementów hamulcowych konsekwencje mogą być bardzo groźne.

miniaturka

Castrol bliżej warsztatów

Co roku, od wielu już lat, firma Castrol podejmuje wiele inicjatyw, mających na celu wspieranie serwisów nieautoryzowanych. Najnowszym projektem są działania marketingowe prowadzone lokalnie, w wybranych regionach Polski. Obecnie trwa akcja na terenie województwa podkarpackiego, ale obejmie ona również kolejne regiony.

miniaturka

Sieci IC – spotkania w regionach

Cykliczne spotkania przedstawicieli sieci serwisowych Inter Cars mają na celu budowanie wzajemnych, relacji między warsztatowcami zrzeszonymi w organizacji. Najważniejszym punktem weekendowych spotkań są konferencje poświęcone standardom obsługi klientów oraz budowaniu trwałych relacji i przewagi konkurencyjnej.

miniaturka

Show Car wyrusza w drogę

Do rychłego wyjazdu w trasę przygotowują się trzy ciężarówki Show Car. W mobilnych centrach szkoleniowych wiedzę zdobywać będą zarówno klienci z segmentu ciężarowego, jak i osobowego.

miniaturka

ProfiAuto Pit Stop 2016

Ponad 50 imprez w całym kraju, w planach bezpłatna kontrola minimum 5000 samochodów i „grafik” wypełniony do końca roku. Rusza kolejna edycja akcji, organizowanej już od czterech lat przez ProfiAuto wraz z partnerami sieci i producentami. Ekipa Pit Stopu będzie w tym roku bardzo aktywna i widoczna w wielu polskich miastach. Celem jest przypominanie kierowcom, jak stan techniczny pojazdów może wpływać na bezpieczeństwo jazdy.

miniaturka

ProfiAuto partnerem konkursu

Sieć ProfiAuto dołączyła do grona partnerów polskiej edycji Imagine Cup, światowego konkursu technologicznego Microsoft dla studentów. W ramach etapu Business Acceleration Days, odbywającego się w pod koniec lutego, przedstawiciel sieci oceniał projekty w kategorii „Innowacje”.

miniaturka

Nowości w Inter-Team

Firma Inter-Team systematycznie poszerza gamę oferowanych przez nią części. Już niedługo do asortymentu dodane mają zostać produkty kilku kolejnych marek.

miniaturka

Więcej amortyzatorów w AD Polska

Liczba dostępnych w ofercie AD Polska referencji amortyzatorów Monroe została zwiększona ze 100 do 500. Klienci zamawiający produkty marki Monroe nie będą musieli już czekać na dostarczenie ich z centrów logistycznych AD Polska we Wrocławiu, Krakowie lub Dębicy, ponieważ najpopularniejsze referencje będą teraz dostępne od ręki w filiach dystrybutora.

Zostaw Komentarz