Centrum badawcze za 10 mln euro

03 kwi 2023

Francuska firma Emitech, zajmująca się badaniem zgodności całych pojazdów i ich kluczowych systemów z obowiązującymi normami i przepisami, poinformowała o otwarciu swojego nowego centrum testowego, w którym sprawdzana będzie przede wszystkim kompatybilności elektromagnetyczna (EMC) sprzętu elektronicznego stosowanego w pojazdach.

Specjalizująca się w przeprowadzaniu na rzecz branży motoryzacyjnej różnorakich testów wykonywanych w rozmaitych warunkach (takich jak ekstremalne temperatury, wysoka wilgotność, wibracje, wstrząsy, kurz, korozja i inne czynniki środowiskowe) francuska firma Emitech otworzyła niedaleko Paryża  (w miejscowości Montigny le Bretonneux),  swe nowe centrum badawcze. W wybudowanym kosztem 10 mln euro obiekcie znalazło się największe we Francji stanowisko (27 m x 18 m x 10,5 m) z klatką Faradaya przeznaczone do testowania kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Ma ono być wykorzystywane do sprawdzania czy sprzęt elektroniczny współpracuje ze sobą bez zakłóceń. Służyć więc będzie do badań homologacyjnych na zgodność z regulaminem UN ECE R10 szerokiej gamy pojazdów i ich systemów.

W centrum znalazła się też hamownia podwoziowa, z napędem na 2 lub 4 koła, do testowania pojazdów gotowych do jazdy, która może symulować prędkość do 120 km/h i prędkość wiatru do 60 km/h. Badać na niej można pojazdy o rozstawie osi do 6 metrów i obciążeniu do 6 ton na oś, czyli także ciągniki siodłowe i sprzęt rolniczy. Generalnie na stanowisku można umieścić sprzęt o całkowitej masie do 40 ton, co pozwala na testy maszyn budowlanych i spotykanych w takich branżach jak lotnictwo, kolei, energetyka jądrowa itp. Obiekt został przy tym tak wyposażony, by można w nim było obsługiwać pojazdy o różnorakim napędzie: zasilane benzyną, olejem napędowym, wodorem hybrydy, elektryczne.

 

 

Zostaw Komentarz