CEPIK, czyli dane z sufitu

12 lt. 2015

O konieczności doprowadzenia bazy CEPiK do stanu, który zgodny byłby z rzeczywistością, mówi się od lat. Niewiele jednak wskazuje, że doczekamy się tej poprawy w dającym się przewidzieć czasie. Sytuacja ta jest niekorzystna zarówno dla kierowców, jak i dla całego rynku motoryzacyjnego.

Nadchodzi pora siarczystych mrozów, co oznacza tradycyjne zimowe ćwiczenia z dieslami, z których część z pewnością zastrajkuje. Na czasie jest więc tekst dotyczący wymiany świec żarowych.

Zachęcamy również do zapoznania się z kolejnym artykułem poświęconym dziwnej awarii. Tym razem bohaterem jest prestiżowy SUV brytyjskiej marki, którego prześladował tajemniczy demon.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

CEPIK i dane z sufitu

Już wkrótce dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców mają być dostępne online, dzięki czemu np. osoby kupujące używane auto będą mogły sprawdzić historię pojazdu przed zawarciem transakcji. Problem w tym, że jakość zgromadzonych w CEPIK-u danych budzi olbrzymie zastrzeżenia.

miniaturka

Jak wymieniać świece żarowe

Diesle są już tak popularne, że wymiana świec żarowych należy do standardowych operacji wykonywanych w warsztatach. Teoretycznie nie powinna sprawiać ona problemów, o ile tylko dostęp do świec jest dobry, w praktyce może jednak przysporzyć dużych kłopotów.

miniaturka

Tajemnica Range Rovera

Wydaje się, że niektórych rzeczy nie da się wytłumaczyć inaczej jak złośliwością przedmiotów martwych. Jednak to, co bierzemy za figle płatane przez zły los, jest najczęściej koincydencją rozmaitych czynników.

miniaturka

Czyściwa wielokrotnego użytku

W Europie z czyściw wielokrotnego użytku firmy MEWA korzysta ok. 2,6 mln pracowników różnego rodzaju zakładów, zarówno wielkich fabryk, jak i małych warsztatów samochodowych. Są one stosowane w firmach, w których myśli się ekonomicznie i ekologicznie.

miniaturka

Wieści z ZAP SZNAJDER BATTERIEN

Blisko 80 procent akumulatorów produkowanych przez ZAP Sznajder Batterien trafia do odbiorców w ponad 50 krajach Europy i Afryki Północnej. Obecnie firma z Piastowa koło Warszawy, z wyłącznie polskim kapitałem, wytwarza ponad 100 typów akumulatorów głównie dla potrzeb motoryzacji.

Zostaw Komentarz