Cewki Champion

05 lip 2017

Federal-Mogul Motorparts wprowadził do sprzedaży cewki zapłonowe marki Champion. 74 nowe referencje obejmują cewki świecowe, wtykowe oraz listwy cewek zapłonowych.

Polska premiera cewek Champion odbyła się podczas targów ProfiAuto Show 2017 w Katowicach. Obecnie są one już dostępne w ofercie dystrybutorów części zamiennych (np. firmy Moto-Profil). W najbliższych miesiącach oferta Championa powiększy się o kolejne produkty o jakości OE.

– Wprowadzenie cewek do oferty Champion potwierdza wiodącą pozycję tej marki na rynku części do układu zapłonowego. Razem z nowymi produktami nasi klienci otrzymali kompleksowe wsparcie jednej marki podczas serwisowania układów zapłonowych – mówi Bert De Haes, Group Product Manager, Ignition, EMEA, Federal-Mogul Motorparts. – Wszystkie nowe produkty Champion oferują jakość OE, za którą stoi praca ośrodka badawczo-rozwojowego i zakładów produkcyjnych Federal Mogul z różnych regionów świata. Wprowadziliśmy rozszerzone testy i walidacje, które pozwalają nam produkować sprawdzone i niezawodne w eksploatacji części do wszystkich układów zapłonowych, również tych najnowszej generacji – dodaje.

Cewki Champion do samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych uzupełniają dotychczasową ofertę produktów zapłonowych marki, czyli świec i przewodów zapłonowych, świec żarowych i modułów sterujących. Zostały wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów i są odporne na działanie ekstremalnych temperatur. W zależności od typu samochodu mogą być dodatkowo wyposażone w moduł elektroniczny.

Wtykowe cewki zapłonowe Champion w zależności od typu samochodu mają możliwość tłumienia zakłóceń generowanych przez świece zapłonowe oraz mają wbudowany moduł elektroniczny. Z kolei listwy cewek zapłonowych są wytwarzane w technologii iskry podwójnej lub pojedynczej.


Zostaw Komentarz