Ciśnienie pod kontrolą

12 lut 2015

Systemy kontrolujące ciśnienie w ogumieniu stają się kolejnym standardem w motoryzacji. Ma to poprawić poziom bezpieczeństwa na drodze, bowiem niedostatecznie napompowane koła skutkują gorszym prowadzeniem się samochodu.

Kierowcom, którzy nie mają tego rozwiązania w swoich pojazdach, należałoby zalecić, by zwracali baczniejszą uwagę na ciśnienie w oponach. Warto je regularnie kontrolować, a w razie potrzeby bez zwłoki uzupełniać ubytki. Tym bardziej, że w ten sposób można zaoszczędzić na paliwie i to wcale nie tak mało. Tymczasem, jak wskazują badania, ponad 80% samochodów poruszających się po drogach ma niedopompowane koła.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Ciśnienie pod specjalnym nadzorem

Zgodnie z rozporządzeniem UE 661-2009, elektroniczny system monitorowania ciśnienia w oponach jest obowiązkowy we wszystkich nowo homologowanych modelach samochodów osobowych od 1 listopada 2012, oraz we wszystkich nowych samochodach od 1 listopada 2014 roku.

miniaturka

Napinacze paska w napędzie osprzętu silnika

Wielką rolę w minimalizowaniu drgań paska napędu osprzętu silnika odgrywa jego właściwe naprężenie, co uzyskuje się dobierając i stosując odpowiedni napinacz.

miniaturka

HELLA do pojazdów użytkowych

Znana niemiecka firma Hella intensyfikuje swe działania, których celem jest zwiększanie jej udziału w segmencie pojazdów użytkowych.

miniaturka

Diabeł tkwi w szczegółach…

Czasem przy wydawałoby się nieskomplikowanych operacjach popełniane bywają brzemienne w skutki błędy. Specjaliści z firmy NTN-SNR zwracają więc uwagę na co zwrócić uwagę przy wymianie napędu rozrządu na przykładzie silnika D4-D stosowanegow wielu modelach Toyoty.

miniaturka

Zanim nastanie zima

Przedzimowe kontrole stanu technicznego pojazdów powinny być rutynowo przeprowadzane, bowiem zależy od nich bezpieczeństwo jazdy. Oprócz sprawdzenia stanu opon zimowych, akumulatora czy poziomu płynów eksploatacyjnych, eksperci ZF Services zalecają również gruntowną kontrolę wszystkich elementów podwozia.

Zostaw Komentarz