Co nowego w Feberze?

27 Sty 2016

Parafrazując znane powiedzenie można powiedzieć, że kto stoi w miejscu, ten traci rynek. Dlatego Feber nieustannie dokonuje zmian podnoszących walory produkowanych przez tę firmę pojazdów.

FEBER logoWchodząca w skład grupy Inter Cars firma Feber należy do czołówki krajowych producentów naczep. Swą mocna pozycję zawdzięcza m.in. konsekwentnie realizowanej polityce udoskonalania wytwarzanych pojazdów, polegającej zarówno na wprowadzaniu nowych rozwiązań technicznych, jak i nowych, lepszych podzespołów i komponentów. A oto kilka przykładów takich właśnie zmian.

Aluminiowy tylny zderzak

Jedną z najbardziej rzucających się w oczy zmian jest wprowadzenie aluminiowego zderzaka tylnego. Jest on montowany jako element wyposażenia standardowego ww wszystkich naczepach-wywrotkach z tylnym zamknięciem w postaci klapo-drzwi, drzwi i klapy pionowej oraz w części naczep z klapą zewnętrzną. Aluminiowy zderzak jest o ok. 20 kg lżejszy od stalowego, co w znacznym stopniu ułatwia kierowcy jego składanie przed kiprowaniem.Feber2

Lżejszy podest techniczny

Od niedawna w naczepach-wywrotkach opuszczających sieradzką fabrykę stosowany jest nowy lżejszy podest roboczy oraz nowej konstrukcji drabinka ułatwiająca wejście z podestu do wnętrza naczepy.

Siłownik Hyva Alpha

Wraz ze zmianami konstrukcyjnymi Feber wprowadził też nowe podzespoły, m.in. nową, lżejszą gamę siłowników marki Hyva Alpha (FEA6180, FEA7030).Feber3

Kolorowy tekelan

Dokonując zmian nie zapomniano o niezmiernie ważnej sprawie, jaką jest obsługa i serwis pojazdów. Chcąc ułatwić prace serwisowe i konserwacyjne Feber wprowadził w modelu 2016 kolorowy tekelan. Dzięki temu rozwiązaniu każdy element układu pneumatycznego jest oznaczony innym kolorem tekelanu co znacznie upraszcza i przyśpiesza diagnostykę i konserwację układu.

Wyposażenie opcjonalne

Zmiany konstrukcyjne i nowe podzespoły to nie wszystkie nowości jakie Feber przygotował dla swoich klientów. Wprowadzone zostały również nowe elementy wyposażenia opcjonalnego.

I tak naczepy-wywrotki z systemem wydmuchu Heitling mogą mieć tylne zamknięcie typu klapo-drzwi z hydraulicznie otwieranymi hakami zabezpieczającymi. System Heitling może też dodatkowo być wyposażony w 2-stronny wydmuch oraz regulację obrotów lewo/prawo.

Istnieje także możliwość zamówienia pojazdów z system kontroli ciśnienia i temperatury powietrza opon wprowadzonym w trosce o bezpieczeństwo użytkowników. System taki składa się z 6 czujników, sygnalizatora świetlnego informującego o usterce oraz wyświetlacza, na którym kierowca może sprawdzić rodzaj usterki jej miejsce.

Dział konstrukcyjny firmy Feber prowadzi obecnie zaawansowane prace nad kolejnymi istotnymi nowościami. Efekty tych działań powinny być widoczne w 2-3 kwartale tego roku.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz