Continental z Superbrands 2018

29 maj 2018

 

Jurorami w konkursie Superbrands, który na świecie organizowany jest od ponad dwudziestu lat, zaś w Polsce od dwunastu, są konsumenci oceniający na ile znają i polecają poszczególne marki.

O przyznaniu tytułu Superbrands 2018, w największym niezależnym badaniu marek w Polsce, zadecydowało ponad 10000 konsumentów, ocenionych zostało zaś prawie 2000 marek. W wyniku tego głosowania tytuł w kategorii „Motoryzacja – opony i części samochodowe” przypadł firmie Continental. Towarzyszącą mu statuetkę podczas Gali Finałowej, w której uczestniczyli przedstawiciele świata biznesu, marketingu, kultury oraz show biznesu, odebrał Piotr Snakowski z Continental Opony Polska. Powiedział przy tej okazji: – Tytuł Superbrands 2018 jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ nie tylko potwierdza silną pozycję marki Continental na polskim rynku, ale przede wszystkim jest wyrazem opinii konsumentów – to od nich po raz pierwszy w 100% zależała ocena marek. To kolejny dowód na to, że klienci nam ufają, doceniają jakość naszych produktów i polecają je innym. Rekomendacja zadowolonego konsumenta to najcenniejsza nagroda jaką możemy otrzymać. Dziękujemy wszystkim za pozytywną ocenę marki Continental.

Podczas Gali przyznano Nagrodę Honorową Superbrands, którą otrzymała Janina Ochojska za budowanie pozytywnego wizerunku Polski w świecie niezauważanym. Po raz siódmy w historii Superbrands w Polsce rozdano również nagrody Culture.pl Superbrands, ustanowione przez Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Superbrands Polska z myślą o twórcach i instytucjach kultury, które najskuteczniej wspierają obecność polskiej kultury za granicą. Olga Tokarczuk została wyróżniona za konsekwencję w łączeniu wysokiej jakości artystycznej z aktualnym przekazem emocjonalnym, a Cyfrowa Biblioteka Narodowa POLONA za tworzenie przestrzeni do spotkań z polskim dziedzictwem i kulturą.

O silnej pozycji oraz renomie marki Continental świadczą nie tylko wyniki badania Superbrands, ale także opinie ekspertów. Od 10 lat opony Continental otrzymują najlepsze oceny niemal w każdym liczącym się teście ogumienia. Continental jest także jedną z najczęściej wybieranych marek przez producentów aut w Europie – obecnie niemal co trzeci samochód wytwarzany na starym kontynencie opuszcza fabrykę na oponach Continental.

Zostaw Komentarz