Coraz więcej alternatorów i rozruszników Valeo

07 sie 2018

Jak podają przedstawiciele Valeo, co trzeci samochód produkowany obecnie na świecie wyposażony jest w rozrusznik lub alternator tej firmy. Korzystając ze swojego ogromnego doświadczenia na rynku pierwszego montażu, Valeo wprowadza na rynek części zamiennych blisko 200 nowych referencji.

Ponad połowa rozruszników i alternatorów wprowadzonych ostatnio przez Valeo na rynek wtórny to produkty nowe, powstające w wyniku fabrycznej regeneracji. Są wśród nich urządzenia przeznaczone między innymi do takich samochodów jak Toyota Yaris III, Auris i RAV4, Volkswagen Golf VII, Tiguan III i Polo, Ford Fiesta VI, Mondeo V i Edg, BMW serii 1, 3, X3 i X5.

Dodatkowo, na rynek części trafiło także sześć referencji stosowanych w układach Stop&Start – zarówno spośród wzmocnionych rozruszników ReStart, jak i modeli w technologii i-StARS. Urządzenia te stosowane są w ponad 16,5 mln samochodów jeżdżących po europejskich drogach, w tym tak popularnych jak VW Golf VII, Renault Clio IV i Megane III, Ford Focus III czy Peugeot 208.

Przy okazji wspomnieć warto, że Valeo przygotowało podręcznik Valeo „Od Stop-Start do hybrydyzacji” i udostępnia go bezpłatnie na swej stronie internetowej.

Zostaw Komentarz