Czas wykorzystać „Młode Kadry”

21 maj 2016

Stworzony przez Inter Cars program „Młode Kadry” pomyślany został jako wsparcie nie tylko dla uczniów i szkół, ale również dla warsztatów. Dobrze przygotowana i ucząca się na najnowocześniejszym sprzęcie młodzież musi bowiem gdzieś wykorzystać swoje umiejętności. Profesjonalne serwisy są do tego najlepszym miejscem.

„Młode Kadry” to projekt Inter Cars SA, w ramach którego spółka współpracuje ze szkołami w całej Polsce, wyposażając je w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki samochodów oraz przekazując wiedzę niezbędną do kształcenia przyszłych mechaników. Partnerami w tych działaniach są wiodący producenci części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. Projekt wspiera także olimpiady oraz praktyki i staże dla najlepszych uczniów. Dzięki temu ułatwia im start w życie zawodowe.

Mlode Kadry = 3Obecnie w ramach projektu „Młode Kadry” Inter Cars współpracuje z 17 placówkami. Są to: Zespół Szkół nr 1 w Piasecznie, Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu, Zespół Szkół Budowlanych w Gorzowie Wielkopolskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi, Zespół Szkół nr 6 w Tychach, Centrum Kształcenia Praktycznego w Częstochowie, Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku, Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie, Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu, Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu, Zespół Szkół Samochodowych im. Syroczyńskiego w Lublinie, a także Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie.

Dzięki wsparciu Inter Cars, młodzież uczy się na najnowocześniejszym sprzęcie i poznaje najbardziej aktualne techniki diagnostyki i naprawy aut. W efekcie jest dobrze przygotowana do przyszłej pracy. Nic jednak nie zastąpi praktyk i stażów zawodowych. Dlatego bardzo ważne jest otwarcie się na tych uczniów przez warsztaty, szczególnie zrzeszone w sieciach serwisowych. Warsztaty ze swej strony powinny być tym zainteresowane, gdyż „Młode Kadry” wypuszczają na rynek mechaników, których tak często obecnie brakuje: wykształconych, wyszkolonych, znających sprzęt, przygotowanych przez najlepszych fachowców.

Mlode Kadry = 1Nasi klienci w rozmowach przyznają, że trudno jest im znaleźć osoby do pracy. Dlatego właśnie zachęcamy ich do zatrudniania młodych ludzi, których kształcenie wspiera Inter Cars – mówi Marta Ciesielska, zastępca kierownika ds. sieci własnych Inter Cars.

Inter Cars wspomaga nie tylko uczniów, ale również warsztaty. Oferuje im m.in. organizację akcji promocyjnych, zachęcających do podejmowania praktyk w danym serwisie czy też konkursów, w ramach których nagrodą jest staż. Obecnie z takiego wsparcia korzysta Top Service Truck z Sokołowa.

Poszukując nowych pracowników, spotykamy się z problemem braku wykwalifikowanych osób. Odzew na ogłoszenia jest mały, a jeżeli już ktoś na nie odpowiada, to nierzadko są to ludzie z przypadku, nieprzygotowani do zawodu. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy w ramach projektu „Młode Kadry” trafią do nas młode osoby, które będą dobrym materiałem na mechaników. Wierzymy, że dzięki ukończonemu cyklowi szkoleń i nauce na profesjonalnym sprzęcie, będą one już teoretycznie i merytorycznie przygotowane do pracy. Sam fakt, że są to uczniowie, którzy robią coś, co wymaga od nich pozostania po lekcjach, napawa optymizmem. To bowiem dowód na to, że są to osoby, którym się chce. A jeżeli jest chęć i energia, to pojawia się szansa na sukces – mówi Marcin Kądziela, kierownik Top Service Truck.

Zostaw Komentarz