Czy będziemy mogli decydować?

12 lut 2015

Od kilku lat w Polsce i kilku innych krajach obowiązuje Klauzula Napraw gwarantująca, że właściciel samochodu sam może decydować, gdzie kupi do swego auta tzw. części widoczne (zderzaki, blachy, atrapy, lampy itp.). Próba wprowadzenia tego przepisu w całej Europie została właśnie storpedowana, co budzi niejakie obawy o przyszłość tej regulacji w naszym kraju.

Ćwierć wieku temu w Polsce odbyły się pierwsze wybory, w tym samym też roku powstała firma Inter Cars. Dziś bywa ona wskazywana jako symbol zmian, jakie przez 25 lat dokonały się w Polsce.

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Monopol się broni

Proces ogólnoeuropejskiej liberalizacji rynku zewnętrznych części zamiennych utknął w miejscu. Komisja Europejska została zmuszona do wycofania propozycji dotyczącej „Klauzuli Napraw”. Lobby producentów samochodów znów pokazało swoją siłę.

miniaturka

Rekord w 25. rocznicę

Ćwierć wieku temu Polska odzyskała wolność polityczną i gospodarczą. Wtedy też narodził się Inter Cars, firma, która skorzystała z nowych możliwości, odnosząc spektakularny rynkowy sukces.

miniaturka

Titanium wkracza do Polski

Firma Castrol wprowadza na polski rynek gamę olejów EDGE Titanium FST™, które, jak zapewnia, pozwalają zmniejszyć tarcie nawet o 15%.

miniaturka

Kiedy i dlaczego należy
wymieniać amortyzatory?

Wymiana amortyzatorów to dla wielu kierowców wydatek drugoplanowy, odkładany na bliżej nieokreśloną przyszłość. Postępowanie takie jest proszeniem się o kłopoty, gdyż amortyzatory mają istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

miniaturka

HELLA Gutmann aktualizuje

Producent testerów mega macs informuje o możliwości zaktualizowania oprogramowania tych urządzeń do wersji 45.

miniaturka

Pierwszy salon i serwis ISUZU

Otwarty został pierwszy w Polsce autoryzowany salon i serwis samochodów dostawczych i ciężarowych Isuzu.

Zostaw Komentarz