Delphi Technologies inwestycja w przyszłość

28 paź 2021

Miliony dolarów przeznaczy Delphi Technologies na fundusz ukierunkowany na zaawansowane technologicznie start-upy z branży motoryzacyjnej. Oczekuje się, że ta pierwsza swego rodzaju inicjatywa przyspieszy czas wprowadzania nowych produktów i usług na rynek nawet o 60 procent.

Firma Delphi Technologies Aftermarket połączyła siły z NEXUS Automotive International i Mobilion Ventures, inwestując w zaawansowane technologicznie start-upy koncentrujące się na opracowywaniu rozwiązań dotyczących inteligentnych technologii mobilności dla rynku części zamiennych. Trzyletnia inwestycja w fundusz venture capital o nazwie Mobilion zapewnia Delphi Technologies wyjątkowy dostęp do produktów, usług, narzędzi i szkoleń dla rynku części zamiennych opracowywanych przez przedsiębiorców z całego świata, w takich obszarach jak zaawansowane systemy kontroli i bezpieczeństwa, zarządzanie flotą i nawigacja, rozwiązania dla pojazdów elektrycznych oraz systemy komunikacji i łączności.

Inteligentna mobilność w czterech kluczowych obszarach, tj. łączności, autonomii, współdzielenia i elektryfikacji (CASE) już teraz zmienia świat. Delphi Technologies będzie w czołówce tych zmian, ponieważ fundusz przyspiesza dostęp firmy do najzdolniejszych umysłów z najbardziej nowatorskimi pomysłami, umożliwiając rozwój tych pomysłów i sposób ich wprowadzania na rynek — mówi Neil Fryer, wiceprezes ds. globalnego marketingu, produktów i strategii Delphi Technologies Aftermarket.

Oczekuje się, że ta pierwsza w swoim rodzaju inicjatywa przyspieszy czas wprowadzania nowych produktów i usług nawet o 60 procent, co może stanowić znaczną różnicę dla rynku, który musi szybko reagować na globalne zapotrzebowanie w zakresie CASE, a także na inicjatywy dotyczące zrównoważonego rozwoju. Szybkość i sprawność działania potwierdzone dzięki przyspieszonemu podejściu stosowanemu przez fundusz Mobilion, które może skrócić standardowy 5- lub 6-letni proces rozwoju do 2–3 lat, mogą pomóc Delphi Technologies w dywersyfikacji oferty i zapewnieniu klientom znaczącej przewagi konkurencyjnej na szybko zmieniającym się rynku mobilności.

Z perspektywy Mobilion, Delphi Technologies wnosi strategiczny wkład w wybór najlepszych startupów, w które warto zainwestować.
– Mamy szczęście, że firma Delphi Technologies jest naszym partnerem w funduszu, ponieważ zapewnia nam ona wyjątkowe korzyści rynkowe. Jesteśmy w stanie lepiej zweryfikować konkretne rozwiązania przed dokonaniem inwestycji i wspólnie z naszymi partnerami zaplanować właściwe podejście do rynku, które zaowocuje najlepszymi rozwiązaniami technicznymi i innowacjami — wskazuje Avi Feldman, współzałożyciel i partner zarządzający Mobilion Ventures.

I dodaje: – Ta inwestycja w segment inteligentnej mobilności jest znaczącym etapem pozwalającym nam utrzymać pozycję lidera w zakresie pionierskich rozwiązań dla rynku wtórnego. Ponieważ widzimy, jak rządy i firmy motoryzacyjne wprowadzają strategie na rzecz bardziej wydajnej i zrównoważonej mobilności, fundusz znacznie zwiększy naszą ekspozycję na nowe rozwiązania techniczne, które będą napędzać innowacje. To z kolei doprowadzi do wielu możliwości handlowych dla naszych klientów, ponieważ możemy dostarczyć im produkty i rozwiązania dla rynku części zamiennych maksymalizujące ich możliwości osiągania przychodów w przyszłości.

 

Zostaw Komentarz