DENSO dla rozwoju mobilności

12 Paź 2019

DENSO zaprezentowało nowe technologie, obejmujące urządzenia i oprogramowanie, których celem jest szybszy rozwój mobilności.

Rozwiązania zaprezentowane przez DENSO podczas targów IAA 2019, które odbyły się we Frakfurcie, są częścią długoterminowego planu firmy mającego na celu przyspieszenie rozwoju mobilności i maksymalizację wkładu DENSO w realizację celów zrównoważonego rozwoju (SDG). – Przemysł motoryzacyjny rozwija się w niespotykanym tempie. Cieszymy się, że mamy tę wyjątkową okazję, by móc wprowadzać przełomowe innowacje kształtujące przyszłość mobilności – powiedział Hisaaki Sato, dyrektor generalny i prezes DENSO International Europe.

Na stoisku DENSO pojawiło się także pięć firm technologicznych, które DENSO wspiera lub z którymi prowadzi wspólne przedsięwzięcia w ramach długoterminowej wizji przyspieszania rozwoju mobilności – połączonej, zautomatyzowanej, współdzielonej i zelektryfikowanej. DENSO zainwestowało prawie 100 milionów dolarów w startupy na całym świecie, umacniając partnerstwa w branży motoryzacyjnej i poza nią. Partnerami na stoisku DENSO były firmy technologiczne MaaS Global, Ridecell, Bond Mobility, Canatu i JOLED.

Odwiedzający mogli również obejrzeć Delft Driverless Car – w pełni autonomiczny, elektryczny samochód wyścigowy stworzony przez studentów Uniwersytetu Technicznego w Delft (Holandia) we współpracy ze słynną amerykańską uczelnią techniczną MIT. Ten bezzałogowy pojazd waży 185 kg i ma pojemność 187 litrów. W 2019 roku zaczął brać udział w wyścigach samochodowych, m.in. występował w Formule Student we Włoszech i Niemczech, gdzie zajął odpowiednio 2 i 3 miejsce.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz