Diesle – temat ciągle na czasie

12 lt. 2015

Każdy warsztat powinien starać się oferować jak najszerszą paletę usług, bo to przekłada się bezpośrednio na dochody. Coraz więcej mechaników interesuje się obsługą nowoczesnych diesli, które zyskały w ostatnich latach olbrzymią popularność. Wymaga to jednak odpowiedniego wyposażenia, a także wiedzy. O problemach z serwisowaniem silników wysokoprężnych wyposażonych w nowoczesne układy zasilania można przeczytać w artykule „Kłopoty z Common Railem”.

W kolejnym tekście poświęconym dziwnej awarii opisujemy kłopoty z samochodem po naprawie blacharskiej, który zaczęły trapić tajemnicze niesprawności.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Kłopoty z Common Railem

Rosnąca popularność silników wysokoprężnych sprawiła, że zwiększa się zapotrzebowanie na obsługę nowoczesnych diesli. Stwarza to warsztatom możliwość poszerzenia oferty. Do tego niezbędne jest jednak zainwestowanie w odpowiednie wyposażenie oraz, co równie ważne, w szkolenia pozwalające poznać bolączki współczesnych diesli.

miniaturka

ABS po blacharce

Zdarza się czasem, że w samochodzie po naprawie powypadkowej coś szwankuje. Zazwyczaj trudno powiązać przyczyny usterki z bezpośrednimi skutkami kolizji, przez co postawienie właściwej diagnozy bywa kłopotliwe.

miniaturka

Identyczne z oryginalnymi

Firma GKN wprowadziła na rynek części zamiennych, identyczne z oryginalnymi półosie napędowe do modeli Volvo XC60 i XC90 .

miniaturka

Czujniki EGT na rynek wtórny

Czujniki temperatury spalin (EGT) to nowa linia produktów oferowanych przez firmę DENSO na rynku wtórnym. Tworzy ja w tej chwili 11 typów czujników, które są zamiennikami 21 części OE.

miniaturka

Do remontów kapitalnych i nie tylko

Oferta Inter Cars została poszerzona o specjalistyczne urządzenia do obróbki bloków oraz głowic silnika znanej i renomowanej amerykańskiej firmy Rootler.

miniaturka

Zostań twarzą kampanii

Do końca stycznia potrwa konkurs internetowy dla pracowników warsztatów „Zostań twarzą kampanii termo 2014”, jaki ogłosiła firma HELLA.

Zostaw Komentarz