Dieslowe przypadłości

12 lut 2015

Nowoczesny diesel ma swoje bezsprzeczne zalety. Jest ekonomiczny, a przy tym nie ustępuje kulturą pracy i dynamiką silnikom z zapłonem iskrowym. Niestety nawet najlepsze rozwiązania nie są wolne od wad. Diesle więc takze cierpią na pewne, charakterystyczne dla nich przypadłości. O tym, jak z nimi postępować, piszemy w tekście „Dieslowe przypadłości”.

Tematem na czasie jest też downsizing, czyli coraz powszechniejszy trend polegający na upakowaniu jak najwięcej koni w jak najmniejszym silniku. Wśród firm zaangażowanych w opracowanie tych nowoczesnych konstrukcji jest Schaeffler Group.

Piszemy również o lakierowej modzie, czyli najchętniej wybieranych przez nabywców kolorach nadwozi. Ta analiza zainteresuje z pewnością właścicieli warsztatów blacharsko-lakierniczych.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Dieslowe przypadłości

Przystępując do naprawy diesla niektórzy mechanicy pewnych przyczyn awarii zdają się nie brać pod uwagę, choć występują one dość powszechnie.

miniaturka

Schaeffler i downsizing

W ostatnich latach nastąpiły duże zmiany w konstrukcji silników samochodowych. W istotny sposób przyczyniły się do tego rozwiązania opracowane w koncernie Schaeffler.

miniaturka

Biel wciąż na czele

Biały i jego odmiany pozostaje kolorem, którym najczęściej malowane są samochody na całym swiecie.

miniaturka

Nowy sojusz oponiarski

Dwaj producenci ogumienia, japońska firma YOKOHAMA Rubber oraz koreańska Kumho Tire, podpisały porozumienie o współpracy.

miniaturka

Konfigurator żarówek LUMION

HELLA udostępniła internetowe narzędzie dobierające właściwe żarówki do konkretnego modelu samochodu.

Zostaw Komentarz