Dobre chęci

10 lut 2016
Projekt nowego podatku od handlu detalicznego, który w zamierzeniach, oprócz ściągnięcia pieniędzy, ma zrównać szanse małych polskich firm z zagranicznymi gigantami, wystraszył na razie te pierwsze.

Desperują właściciele małych sklepów, franczyzobiorcy zrzeszeni w (polskich, a jakże) sieciach handlowych. Twierdzą, że po wprowadzeniu podatku w proponowanej formie mogą śmiało zwijać kramiki, bo fiskus zje im cały skromny zysk. Do sklepikarzy dołączyły polskie markety budowlane. Przekonują, że przy takim podatku nie dożyją kolejnego miesiąca. Fiskus dopadłby również niezależny rynek motoryzacyjny, który jest już tak polski, że bardziej chyba nie można, w tym m.in. warsztaty zrzeszone w sieciach. Zainterweniowało czujne SDCM, proponując ministrom własne, sensowne poprawki.

Pozostaje mieć nadzieję, że te tzw. konsultacje społeczne odniosą skutek i pomysłodawcy zmienią projekt tak, że ustawa odniesie zamierzone skutki.

Przypomina się „Kabaret pod Egidą” i Ryszard Marek Groński, który występował tam ze swoim „Dzienniczkiem odnowy, czyli przeglądem wiadomości nie objętych tajemnicą państwową (na razie)”, w którym komentował autentyczne doniesienia prasowe. Oto jedno z nich: W opublikowanym w „Nowych Drogach” liście, Edward Gierek napisał: „Chciałbym, towarzysze, żebyście wiedzieli, że zawsze chciałem dobrze”. Ryszard Marek Groński skomentował je tak: „Ideałem byłby przywódca, który zawsze chciałby źle, i któremu też by się nie udało”.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Podatek groźny dla bezpieczeństwa

Podatek od sprzedaży detalicznej negatywnie wpłynie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym – wskazuje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM.

miniaturka

OC mocno w górę

Z danych przedstawionych przez multiagencję CUK Ubezpieczenia wynika, że średni koszt najtańszego OC w styczniu br. wynosił 433 zł, czyli o 98 zł więcej niż 12 miesięcy wcześniej. Jest to w dużej mierze konsekwencja wprowadzenia w życie wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego, dotyczących likwidacji szkód komunikacyjnych.

miniaturka

Moto-Profil powiększył magazyn

Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto, powiększył z początkiem 2016 roku powierzchnię swojej głównej siedziby. Biura i magazyn spółki mieszczące się w Prologis Park Chorzów zajmują teraz już niemal 35 tysięcy metrów kwadratowych.

miniaturka

Auto Elements z czwartą Gazelą Biznesu

Gazele Biznesu to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm publikowany od roku 2000 przez Puls Biznesu, a przygotowywany przez wywiadownię gospodarczą Coface Poland, Wśród firm które zostały wyróżnione w ostatniej jego edycji znalazła się firma Auto Elements, znany dystrybutor części karoseryjnych.

miniaturka

Z myślą o codziennej eksploatacji

Na polskim rynku pojawiła się kolejna marka olejów silnikowych, ale też płynów eksploatacyjnych i chemii warsztatowej. Jest nią BIZOL.

miniaturka

Motogama promuje

Promocje ogłaszane przez dystrybutorów części samochodowych , to dobra okazja dla warsztatów, by zyskać jakąś atrakcyjną premię kupując elementy, które i tak trzeba kupić. Nie inaczej jest w przypadku akcji promocyjnych prowadzonych w firmie Motogama.

miniaturka

Nowości w katalogu interetowym TRW

Zintegrowany katalog internetowy firmy TRW Aftermarket został uzupełniony o nowe funkcje, które usprawniają wyszukiwanie części oraz podkreślają jednocześnie wartość dodaną oferty Corner Module obejmującej hamulce, układy kierownicze i zawieszenia.

miniaturka

O puchar prezesa

Za kilka dni rozpocznie się V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Inter Cars SA. W tym roku, ze względu na duże zainteresowanie rozgrywkami ze strony drużyn, turniej podzielono na dwie rundy.

 

Zostaw Komentarz