Dostęp ściśle kontrolowany

13 lut 2015

Coraz więcej producentów samochodów wykorzystuje w testerach fabrycznych diagnostykę online. Urządzenie diagnostyczne służy wówczas jedynie jako końcówka łącząca samochód z serwerem, na którym zgromadzone są wszystkie dane. Dostęp do nich można uzyskać po uprzedniej weryfikacji – nie tylko użytkownika, ale również badanego samochodu.

Jak to się ma do warsztatów niezależnych i uniwersalnych testerów diagnostycznych, zapytaliśmy Zenona Rudaka, kierownika Centrum Szkoleniowego Hella Polska.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Uniwersalny jak fabryczny

Rozmowa z Zenonem Rudakiem, kierownikiem Centrum Szkoleniowego Hella Polska., o testerach uniwersalnych, diagnostyce online, dostępie do danych i przyszłości niezależnych warsztatów.

miniaturka

Biel wciąż na czele

Światowe dane kolorystyczne wykazują, że już czwarty rok z rzędu biel pozostaje najczęściej wybieranym odcieniem nadwozi samochodowych na świecie.

miniaturka

Mechanik Roku z Nowego Targu

Rozstrzygnięty został konkurs Mechanik Roku zorganizowany przez firmę Fota . Jego zwycięzcą został Mariusz Szewczyk z Nowego Targu.

miniaturka

Samochody i modelki ubrane w kolory

Aż 65 godzin spędzonych w studiu fotograficznym, cztery modelki, cztery supersamochody, jeden mistrz bodypaintingu. Efektem przedsięwzięcia jest trzynaście niezwykłych zdjęć wykorzystanych w najnowszym kalendarzu ProfiAuto.

miniaturka

Katalogowa zmiana warty

Nowy IC _Katalog Online ma być nowoczesny, ale intuicyjny i prosty w obsłudze. Ponadto w każdym momencie będzie obejmował pełną i aktualną ofertę części, narzędzi, opon i akcesoriów.

miniaturka

SACHS do użytkowych

Zawieszenie pojazdów użytkowych poddawane jest podczas eksploatacji znacznym obciążeniom, dlatego zapewnienie bezpieczeństwa wymaga stosowania części zamiennych najwyższej jakości. W doborze amortyzatorów pomocny będzie z pewnością nowy katalog firmy ZF Services: „Amortyzatory SACHS do pojazdów użytkowych”.

miniaturka

Nowy katalog Monroe

Systematycznie powiększa się oferta amortyzatorów Monroe i innych bezpośrednio związanych z nimi elementów sygnowanych tą marką. Dość powiedzieć, że nowe produkty ujęte w katalogu Monroe na rok 2015 mogą być zastosowane w blisko 10 mln samochodów.

Zostaw Komentarz