DS-nano – nowy tester od Delphi

18 wrz 2018

Delphi Technologies zapowiedziało wprowadzenie do oferty nowego testera diagnostycznego DS-nano™. Ma on się pojawić na rynku na początku przyszłego roku.

Nowy tester DS-nano™ będzie działał z wykorzystaniem tego samego sprawdzonego oprogramowania, co cenione urządzenie Delphi DS150E, oferując przy tym uproszczoną obsługę. Urządzenie umożliwi odczytywanie i kasowanie kodów błędów, ponowne kodowanie, aktywowanie komponentów, a także resetowanie kontrolek serwisowych kluczowych układów, tzn. takich jak zapłon, układ paliwowy, układ hamulcowy i układ klimatyzacji. DS-nano ma więc zapewnić szerokie możliwości diagnostyczne przy jednocześnie niewielkich nakładach inwestycyjnych.

Nowoczesny samochód ma ponad 300 parametrów diagnostycznych monitorujących działanie jego układów. Szacuje się, że do 2020 roku, będzie ich około 1000. Dla warsztatów wyposażonych we właściwe narzędzia, otwierają się więc znaczne możliwości na rynku o wysokim potencjale wzrostu – mówi Jean-Francois Bouveyron, wiceprezes ds. rynku części zamiennych w Delphi Technologies Aftermarket EMEA. – DS-nano™ jest rozwiązaniem bazującym wyłącznie na interfejsie komunikacyjnym pojazdu (VCI), co pozwala na obniżenie kosztów. Wykorzystuje przy tym ten sam interfejs diagnostyczny co sprawdzone urządzenie DS150E i został sparowany z dostosowaną wersją oprogramowania CAR MAX.

Jak zapewniają przedstawiciele Delphi, DS-nano™ będzie jeszcze bardziej praktyczny od urządzenia diagnostycznego DS150. Pozwolić ma na bezproblemową, szybką i intuicyjną diagnostykę podstawowych systemów pojazdów wielu marek i modeli. Oprogramowanie wyposażono w wiele intuicyjnych funkcji, takich jak inteligentny skan systemu dla uwzględnionych w narzędziu pozycji, inteligentna identyfikacja systemu oraz wbudowana funkcja raportowania.

– Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę układów samochodowych kontrolowanych elektronicznie, diagnostyka OBD staje się niezbędna w każdym warsztacie. DS-nano™ jest niedrogim rozwiązaniem, które sprawi, że warsztaty będą wyposażone w narzędzie diagnostyczne dostosowane do obecnych i przyszłych potrzeb – dodaje Jean-Francois Bouveyron.

1 comments

Zostaw Komentarz