Dwa w jednym, czyli nowe lampy firmy OSRAM

09 lis 2015

Jesienne mgły będą niestraszne, jeśli auto zostanie wyposażone w nowoczesne lampy przeciwmgłowe. Firma OSRAM ma w ofercie trzy rodzaje takich świateł – LEDriving FOG, LEDriving FOG PL i LEDriving F1. Lampy dwóch pierwszych typów mogą jednocześnie pełnić funkcję świateł dziennych.

OSRAMRodzina lamp samochodowych FOG to, wedle ich producenta, jedne z najlepszych na rynku świateł przeciwmgłowych. Sprawiają one, że podróżowanie w trudnych warunkach staje się dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze. Lampy te są trwałe, a ich jednorodne światło osiąga temperaturę barwową do 6000 K.

– Bezpieczeństwo i wygoda to cele jakie chcieliśmy osiągnąć, proponując kierowcom nasze nowoczesne światła przeciwmgłowe LEDriving – mówi Magdalena Bogusz, marketing manager speciality lighting w firmie OSRAM. – Każda kolejna wersja jest bogatsza w różne dodatki, a LEDriving FOG i FOG PLproduktami, które łączą w sobie światła przeciwmgłowe i dzienne – mamy więc dwa w jednym. Przy spadku widoczności poniżej 50 m wystarczy, że przełączymy opcję ze świateł dziennych na przeciwmgłowe, a możemy bezpiecznie kontynuować podróż. Dla tych, którzy jednak wolą tradycyjne reflektory, proponujemy też rozwiązanie bez świateł dziennych – świetnie sprawdzające się we mgle lampy LEDriving FOG F1 objete aż 2-letnią gwarancją.

Wielofunkcyjne światła LEDriving FOG i FOG PL to pierwsze na rynku lampy w technologii LED, które służą zarówno za światła do jazdy dziennej, jak i przeciwmgłowe. Jakość i trwałość tych lamp zapewniają nie tylko diody, lecz także klosze z wysokowytrzymałego tworzywa czy obudowa z wysokiej jakości aluminium dobrze rozpraszająca ciepło. Dzięki technologii soczewkowej, podobnej do stosowanej w reflektorach ksenonowych, lampy świecą bardzo mocno, a jednocześnie są odporne na uderzenia żwiru zgodnie z normami ASTM D256 i ISO 179. Wyjątkowo jasne światło gwarantuje lepszą widoczność pojazdu i poprawia bezpieczeństwo na drodze.

FOG_orange– Nasze lampy FOG w wersji PL mają jeszcze jedną zaletę – dodaje Magdalena Bogusz. – Dostępne są z różnymi kolorami filtrów, co sprawia że samochód zyskuje unikatowy wygląd i efekt tzw. „eagle eyes”. Można wybierać z szerokiej palety barw, gdyż obejmuje ona 5 kolorów – pomarańczowy, różowy, niebieski, srebrny i złoty. Wszystko oczywiście zgodnie z prawem o ruchu drogowym.

LEDriving FOG mają pełną homologację, zarówno na światła dzienne jak i przeciwmgłowe. Pozwolenie jest wygrawerowane na kloszu lampy, więc łatwo je pokazać w razie kontroli drogowej. To istotne, bo na rynku zdarzają się podobne produkty, które mają homologację tylko jako światła pozycyjne, a nie jest to wystarczające, aby poruszać się z tymi światłami po drogach publicznych. Warto więc sprawdzić i wymienić oświetlenie samochodowe na najlepsze, tym bardziej, że montaż jest bardzo łatwy.

OSRAM LEDriving FOG PL mają średnicę 90 mm i pasują do standardowych otworów, mogą być przy tym montowane w samochodach o napędzie hybrydowym, czy w autach z funkcją start/stop. Dodatkowo można dokupić specjalne uchwyty montażowe, ułatwiające dopasowanie świateł do istniejących otworów. Na rynku dostępne są już uchwyty do Toyoty, a także do Volkswagena i Nissana.

1 comments

Zostaw Komentarz