Dwie strony telematyki w samochodach

12 lut 2015

Motoryzację czeka kolejny technologiczny przełom. Nasze samochody już niedługo będą same komunikować się bezprzewodowo, nie tylko pobierając, ale i wysyłając rozmaite informacje. Z jednej strony telematyka to szansa na poprawienie bezpieczeństwa na drodze i zwiększenie komfortu jazdy. Z drugiej jednak strony może ona być zagrożeniem dla wolnego rynku. Wszystko zależy od tego, jakie przepisy uchwalą nasi rządzący. Z przyjemnością odnotowujemy, że teksty poświęcone nietuzinkowym awariom zyskują coraz więcej Czytelników. Zachęcamy zatem do dzielenia się swoimi doświadczeniami z „trudno naprawialnymi” autami. Dobrze by było, żeby takie historie nie przepadały gdzieś w mrokach niepamięci, lecz stanowiły naukę dla innych.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Telematyką po kieszeni

Upowszechnienie telematyki w motoryzacji powinno wyraźnie podnieść poziom bezpieczeństwa na drogach. Z drugiej jednak strony grozi ograniczeniem konkurencji i pozbawieniem konsumenta swobody wyboru.

miniaturka

Ceramiczne tarcze do nowego Camaro

Węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe są o połowę lżejsze od żeliwnych, charakteryzują się też współczynnikiem tarcia wyższym o 10% oraz nagrzewają się do temperatury niższej o ok. 5%.

miniaturka

Miechy w ofercie Dayco

Firma Dayco, kojarzona przede wszystkim z paskami rozrządu oraz klinowymi/wieloklinowymi, rozszerzyła swą ofertę o pneumatyczne miechy zawieszenia.

miniaturka

MAHA – certyfikacja uzupełniająca

Tylko do połowy grudnia istnieje możliwość zastosowania oszczędnościowej formuły certyfikacji uzupełniającej do rolek hamulcowych MAHA wyprodukowanych przed 2000 rokiem.

miniaturka

Tester przepustnic silników wysokoprężnych

Firma DeltaTech Electronics wprowadziła na rynek urządzenie, do diagnozowania przepustnic powietrza produkowanych przez firmy Siemens oraz Pierburg, stosowanych zaś w samochodach grupy VW/Audi.

Zostaw Komentarz