Ekonomiczny sterownik LPG do dużych silników

28 wrz 2016

Z myślą o właścicielach samochodów z silnikami o dużej pojemności firma AC uzupełniła swą ofertę o ekonomiczną wersję sterownika Qmax. STAG-300 QMax Basic to rozwiązanie dla posiadaczy aut z paliwożernymi silnikami, którzy dysponują skromniejszym budżetem.

stag-1Montaż instalacji LPG z „górnej półki” to dobra inwestycja, która gwarantuje niezawodną systemu pracę przez wiele lat. Jednak sterownik STAG Qmax Plus wykorzystywany w takich instalacjach ma wiele unikalnych funkcji, które nie zawsze są wykorzystywane. By więc klienci nie musieli płacić za coś  czego nie używają, opracowany został prostszy sterownik o nazwie STAG-300 QMax Basic.

Choć prostszy, to o ile tylko zostanie prawidłowo zamontowany, kierowca nie odczuje prawie żadnej zmiany. Ograniczenie funkcji dotknie jedynie montażystów, gdyż czeka ich nieco więcej pracy. Pewne czynności regulacyjne trzeba bowiem będzie wykonać ręcznie.

Najbardziej widoczną zmianą jest rezygnacja z komunikacji OBD. Zamiast autoadaptacji według parametrów OBD, system wymaga ręcznego strojenia, co większość montażystów i tak robi standardowo. Nie ma także wbudowanych emulatorów sygnału ciśnienia i poziomu benzyny. Jeśli auto wymaga takiego rozwiązania, można to zrobić za pomocą emulatorów zewnętrznych. W celu obniżenia ceny STAG-300 QMax Basic zrezygnowano także ze sporadycznie wykorzystywanej obsługi prądowej sondy lambda.

Dla porządku dodać jeszcze należy, że przełącznik benzyna – gaz towarzyszący wersji Basic jest mniejszy i prostszy. Nie ma możliwości zmiany natężenia jego oświetlenia oraz obracania ścianki czołowej w zależności od miejsca montażu.

STAG-300 QMax Basic jest w pełni kompatybilny ze starszymi sterownikami STAG 300 ISA 6 i 8. W przypadku ich wymiany, wystarczy więc wpiąć nowe urzadzenie w gniazdo wiązki i bez zbędnych prac, dokonać kalibracji systemu. Taka możliwość to także ukłon w stronę klientów użytkujących starsze systemy STAG.

Ograniczenie liczby funkcji, z których korzystali montażyści instalacji LPG, nie objęło współpracy sterownika z aplikacjami mobilnymi. Podobnie jak droższy model, również STAG-300 QMax Basic obsługuje więc aplikację STAG Mobile, dzięki której montażyści mają możliwość regulacji oraz kalibracji systemu za pomocą tabletu czy telefonu oraz aplikację Gas Computer, która na bieżąco monitoruje pracę systemów STAG, podając kierowcy m.in. informacje o ilości zużytego paliwa czy jego koszcie.

 

 

Zostaw Komentarz