Electric Blue również do hybryd

21 maj 2019

 

Kilka miesięcy temu firma ZF Aftermarket zaprezentowała nowy produkt marki TRW – specjalnie zaprojektowane i przeznaczone do pojazdów elektrycznych klocki hamulcowe Electric Blue. Niedługo ich gama zostanie rozszerzona o produkty przeznaczone do pojazdów hybrydowych.

 

Gama oferowanych już klocków hamulcowych Electric Blue zapewnia 97% pokrycie europejskiego parku samochodów elektrycznych (w tym takich modeli jak, m.in. Tesla i Nissan Leaf), a szacowany popyt na ten produkt wykazuje tendencję wzrostową. Dlatego rodzina Electric Blue zostanie rozszerzona o produkty przeznaczone do pojazdów hybrydowych. Nowe klocki są już w fazie testów.

Opracowane przez TRW klocki Electric Blue wyróżniają się znacząco obniżonym poziomem generowanych przez nie dźwięków słyszanych wewnątrz pojazdu oraz zmniejszonym pyleniem okładzin. Po zakończeniu testów, w ciągu kolejnych miesięcy na rynek wprowadzone zostaną nowe referencje przeznaczone do aut hybrydowych.

ZF szacuje, że do 2030 r. około jedną trzecią wszystkich samochodów wyprodukowanych na całym świecie stanowić będą pojazdy elektryczne i hybrydowe. Odchodzenie od konwencjonalnych pojazdów na rzecz samochodów elektrycznych niepokoi wiele warsztatów. ZF Aftermarket oferuje pomoc, opracowując szkolenia umożliwiające mechanikom poznanie technologii związanych z układami wysokiego napięcia, a także dotyczące bezpieczeństwa przy pracy z podzespołami elektrycznymi.

Pojazdy elektryczne już tutaj są i z nami zostaną. Dystrybutorzy i warsztatowcy, którzy dostosują się do tej zmiany, będą liderami. Cieszące się dużym zainteresowaniem szkolenia ZF Aftermarket dotyczące układów wysokiego napięcia pozwalają naszym klientom i partnerom nabyć kluczowe umiejętności i kwalifikacje, których będą potrzebować w najbliższej przyszłości – powiedział Helmut Ernst, prezes ZF Afermarket.

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz