EMD zmienia nazwę na E-Start

14 gru 2020

Firma Gates, wprowadza na rynek nową markę części E-Start™, przeznaczonych do pojazdów hybrydowych.

E-Start zastąpi markę EMD (Gates Electro-Mechanical Drive), pod którą oferowane były elementy do pojazdów hybrydowych wyposażonych w paskowy napęd rozrusznik-alternator (BSG). Jak twierdzą przedstawiciele firmy, zmiana jest podyktowana przygotowaniami do spodziewanego rozwoju technologicznego w dziedzinie napędów samochodowych. Umożliwi ona łatwiejsze powiązanie pasków i zestawów Gates z serwisem i naprawą pojazdów hybrydowych. Marka E-Start ma również ułatwić dystrybutorom i mechanikom identyfikację odpowiednich pasków, napinaczy i zestawów o jakości OE do zastosowań w autach z napędem hybrydowym.

W tym samym czasie wprowadzone zostaną paski wieloklinowe E-Start Micro-V i zestawy E-Start Micro-V.  Na początek Gates zaprezentuje 29 pasków w nowej gamie E-Start, które zastąpią paski Micro-V Stop & Start skatalogowane z numerami części Gates EMD. Ponieważ systemy BSG wymagają mocniejszego naprężenia roboczego niż standardowe paskowe układy napędowe, produkty Gates E-Start zostały opracowane z użyciem mieszanek gumowych EPDM i kordów aramidowych, znacznie wytrzymalszych niż te stosowane w standardowych paskach Micro-V.

Gates zaprezentuje również 12 zestawów E-Start Micro-V, które zawierają przeznaczony do konkretnej aplikacji pasek E-Start oraz zaawansowane technicznie napinacze E-Start, aby można było przeprowadzić pełną naprawę każdego układu napędowego.

Nowe opakowania pomogą odróżnić produkty z gamy E-Start od standardowych pudełek produktów z serii Micro-V.

 

Zostaw Komentarz