Fach to fach

13 lut 2015

W latach 90. obserwowaliśmy odwrót od szkolnictwa zawodowego, które miało być rzekomo edukacyjną skamieliną słusznie minionego ustroju. Skutkiem tej polityki polikwidowano wiele zawodówek, a w ich miejsce utworzono licea ogólnego kształcenia. Efekt był taki, że zaczęło brakować młodych ludzi, którzy mogliby podjąć pracę w różnych konkretnych zawodach, a zamiast tego rosła armia bezrobotnych.

Doczekaliśmy jednak przewartościowań i dziś zdobycie porządnego wykształcenia zawodowego wydaje się lepszą inwestycją niż prześlizgnięcie się przez liceum. A spośród szkół coraz większym wzięciem cieszą się samochodówki. Wielka tu zasługa firm motoryzacyjnych, które służą placówkom oświatowym pomocą, przyczyniając się do znacznego podniesienia poziomu nauczania i lepszego przygotowania absolwentów do zawodu.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Kolejne centrum otwarte

Otwarte zostało kolejne regionalne centrum szkoleniowe powołane do życia w ramach programu „Młode Kadry” prowadzonego przez Inter Cars, wspieranego zaś przez liczne firmy dostarczający swe wyroby i usługi na wtórny rynek motoryzacyjny.

miniaturka

Czujniki – źródło wszelkich informacji

Firma Hella od jakiegoś już czasu jest ważnym dostawcą róźnego rodzaju czujników dla branży motoryzacyjnej. Istotne miejsce wśród nich zajmują czujniki, które są źródłem kluczowych informacji dla systemu zarządzającego pracą silnika.

miniaturka

Turbosprężarki w ofercie Delphi

Oferta Delphi Product & Service Solutions wzbogaciła się o turbosprężarki. Są to elementy fabrycznie regenerowane, których parametry i właściwości użytkowe są takie same jak części nowych.

miniaturka

Przypadłość arystokraty

Dziwne awarie zdarzają się również samochodom uznawanym za arystokrację w swej klasie i należącym do osób z arystokratycznymi tytułami.

miniaturka

Zamiast podróby oryginał

Warsztatowcy, którzy posiadają podrobiony tester Autocom mają możliwość jego wymiany za pośrednictwem firmy WSOP na oryginalne urządzenie.

miniaturka

Radar razem z kamerą

Nowe Volvo XC90, wyposażone jest w system RACam Delphi, umożliwiający zastosowanie wielu urządzeń podnoszących aktywne bezpieczeństwo.

Zostaw Komentarz