Filtry kabinowe ze srebrem

01 Cze 2019

UFI Filters przedstawiło nowe medium filtracyjne, które zdaniem przedstawicieli firmy, wprowadzi nową jakość w dziedzinie filtrów kabinowych.

Stworzone i produkowane przez UFI Filters nowe medium filtracyjne przeznaczone do filtrów kabinowych, nazwane zostało ARGENTIUM, gdyż tworzą je syntetyczne włókna polimerowe z cząstkami srebra (argentium to nazwa srebra zawierającego german), które cechuje się silnym działaniem antybakteryjnym, dzięki czemu skutecznie neutralizuje drobnoustroje, grzyby i pleśń, zmniejszając ich ilość o 99%.

Testy przeprowadzone w UFI Innovation Center (Centrum badań i rozwoju UFI Filters) pokazały, że nowy materiał przez cały okres eksploatacji zachowuje jednakowe właściwości antybakteryjne, gdyż dzięki strukturze włókien ARGENTIUM zdolność usuwania gromadzących się drobnoustrojów jest znacznie dłuższa. W rozwiązaniach obecnie dostępnych na rynku właściwości te stopniowo się zmniejszają.

Nowe medium szczególnie poprawia jakość powietrza, a także warunków jazdy, w kombinacji z węglem aktywnym. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez niezależne niemieckie laboratorium, połączenie takie gwarantuje skuteczność filtracji przekraczającą 98,5% dla cząstek o średnicy 2,5 mikrometra (m.in. pyłki, kurz), a równocześnie eliminuje szkodliwe gazy, jak tlenki azotu (NOx), i nieprzyjemne zapachy.

W najbliższych miesiącach nowy materiał zacznie być wykorzystywany w całej gamie przeznaczonych na rynek wtórny filtrów kabinowych (w tym w węglowych). Będzie je można rozpoznać po charakterystycznym, niebieskim kolorze włókien, przy czym dotychczasowe oznaczenia produktów nie ulegną zmianie.

UFI Filters zaleca wymianę filtra kabinowego raz do roku, inaczej może to prowadzić do pogorszenia jakości powietrza w samochodzie. Gromadzenie się kurzu i zanieczyszczeń szkodzi zdrowiu pasażerów oraz sprzyja występowaniu alergii, bólu gardła, kaszlu, a także zmęczeniu i osłabieniu koncentracji podczas dłuższej jazdy. Również widoczność kierowcy może być ograniczona z powodu zaparowanych szyb.

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz