Filtry z butelek

08 lut 2021

Firma MANN+HUMMEL poinformowała, że produkowany przez nią filtr powietrza z wyposażony został w ulepszony materiał filtracyjny wykonany z włókien syntetycznych pochodzących z recyklingu.

– Do wyprodukowania jednego metra kwadratowego nowego materiału filtracyjnego wykorzystano tworzywo sztuczne nawet z sześciu 1,5-litrowych butelek PET. To umożliwiło nam trzykrotne zwiększenie zawartości włókien pochodzących z recyklingu i przyczyniło się w istotny sposób do oszczędnego korzystania z surowców naturalnych – mówi Jens Weine, menedżer produktu w dziale filtrów powietrza i filtrów kabinowych MANN-FILTER.

Nowy materiał, który początkowo użyty został w filtrze C 24 005, jest teraz wykorzystywany w następnych filtrach powietrza. Odróżniają się one zewnętrznie od innych filtrów powietrza, ponieważ włókna pochodzące z recyklingu są zielone. Filtry te spełniają wymogi określone przez producenta pojazdów w zakresie częstości wymiany również w przypadku środowiska zapylonego i wyróżniają się tym, że przeciwdziałają w rozprzestrzenianiu się ognia.

Dzięki wielowarstwowemu materiałowi MICROGRADE A-S filtr powietrza C 24 005 uzyskuje maksymalny stopień separacji 99,5 proc. przy użyciu pyłu testowego certyfikowanego według normy ISO. Filtr ten ma wysoką zdolność do wychwytywania zanieczyszczeń przez cały okres między przeglądami, więc wystarczyło zastosować powierzchnię materiału filtracyjnego odpowiadającą 30 procentom powierzchni stosowanej w klasycznych filtrach powietrza, w których wykorzystuje się materiały celulozowe. Włókna udoskonalonego materiału uzyskały certyfikat Standard 100 firmy Oeko-Tex; w związku z tym zostały przebadane pod kątem zawartości substancji szkodliwych i uznano je za całkowicie bezpieczne.

Przedstawiciele MANN+HUMMEL podkreślają, że firma stale udoskonala swoje filtry. Oprócz spełniania specyfikacji technicznych także zrównoważony rozwój jest jednym z najważniejszych celów w działalności tego producenta.

 

Zostaw Komentarz