Fuzja gigantów

17 wrz 2014

ZFTRWWśród producentów części samochodowych nieustannie następują jakieś roszady.  Dotyczą one również wielkich firm działających na tym rynku. Oto ZF Friedrichshafen przejmuje TRW Automotive.

Przedstawiciele koncernu TRW Automotive, jednego z największych dostawców części samochodowych na świecie, poinformowali o przejęciu udziałów ich przedsiębiorstwa przez innego motoryzacyjnego giganta – firmę ZF Friedrichshafen, za sumę 12,4 miliarda dolarów. W wyniku tej transakcji i połączenia obydwu firm doszło do powstania jednego z największych producentów elementów motoryzacyjnych z rocznymi przychodami na poziomie 41 miliardów dolarów, zatrudniającego na całym świecie 138 000 pracowników. Według przewidywań specjalistów na rynku pojawi się w ten sposób nowy kluczowy gracz dostarczający nowoczesne systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy.  Jednocześnie jednak zapowiadane jest, że TRW będzie funkcjonować jako osobny dział koncernu ZF.

- Przejęcie TRW doskonale wpisuje się w naszą długofalową strategię – powiedział Stefan Sommer, dyrektor generalny ZF. – Umacniamy perspektywy naszego rozwoju przez zwiększenie portfolio produktów oraz sprawdzonych technologii w najważniejszych segmentach.
Przejęcie TRW doskonale wpisuje się w naszą długofalową strategię – powiedział Stefan Sommer, dyrektor generalny ZF. – Umacniamy perspektywy naszego rozwoju przez zwiększenie portfolio produktów oraz sprawdzonych technologii w najważniejszych segmentach.

Fuzja została zaaprobowana przez zarządy obydwu przedsiębiorstw. Transakcja zostanie  sfinalizowana w połowie 2015 roku, po otrzymaniu stosownych zezwoleń wydawanych przez niemiecki urząd antymonopolowy.

Z fuzją TRW i ZF wiąże się z kolei transakcja przejęcia ZF Lenksysteme, oddziału zajmującego się produkcją układów kierowniczych, przez firmę Robert Bosch. ZF Lenksysteme zatrudnia 13 000 pracowników w ośmiu krajach, a roczna sprzedaż firmy szacowana jest na 4,1 miliarda dolarów.

 

 

 

 

Zostaw Komentarz