Gates wzbogaca zestawy rozrządu

22 lip 2015

Firma Gates zaczęła dodawać termostaty do swoich wybranych zestawów rozrządu. Skorzystają na tym zarówno warsztaty samochodowe, jak i ich klienci.


W ofercie firmy Gates pojawiło się pierwszych 10 zestawów rozrządu PowerGrip® z pompą wodną i termostatem. Są one przeznaczone do określonych silników V6 z grupy Volkswagena oraz niektórych 4-cylindrowych silników Opla montowanych między innymi w Audi A4, A6 i A8 oraz Oplach Astra i Corsa. W każdej z tych jednostek napędowych termostat znajduje się za układem napędu rozrządu.

Zdaniem specjalistów firmy Gates, wymiana termostatu w takich silnikach w ramach planowej wymiany rozrządu jest zdecydowanie zalecana. Unika się bowiem dzięki temu ponownego demontażu paska rozrządu, aby wymienić sam termostat, który jak każdy element ma określoną trwałość Jednocześnie nowe zestawy wykluczają pomyłki przy doborze osobno kupowanych termostatów. Mechanik zamawiając zestaw ma pewność, że otrzyma wszystkie niezbędne komponenty do wymiany paska rozrządu wraz z odpowiednim dla danej aplikacji termostatem.

Specjaliści firmy Gates zwracają także uwagę, że koszt wymiany termostatu w tych silnikach jest stosunkowo niewielki w porównaniu z kosztem wymiany paska rozrządu wraz z elementami metalowymi, a zatem nowe zestawy zawierające termostat są rozwiązaniem efektywnym kosztowo.

Gates jest nie tylko jednym z czołowych producentów pasków i napinaczy. Firma oferuje również bardzo szeroki asortyment termostatów do układów chłodzenia, a zatem można oczekiwać, że liczba zestawów z termostatem będzie systematycznie się zwiększać.

Zostaw Komentarz