Genius loci

29 lip 2015
Kto miał okazję jeździć po królestwach Północy, ten wie, że Szwedzi i Norwegowie jeżdżą ostrożnie i bardzo przepisowo. Rowerzyści są tu traktowani ze szczególną atencją. Co ciekawe maniery te przejmują również i przyjezdni.
Jednego z piszących te słowa i podróżującego bicyklem po ziemiach wyrwanych Duńczykom przez Gustavusa Adolphusa wiele razy wyprzedzały samochody z polskimi rejestracjami. Kierowcy tych pojazdów robili to z ostrożnością, jakiej nie doświadcza się na drogach naszej umiłowanej Ojczyzny. Nie mielibyśmy więc nic na przeciw, gdyby ten obyczaj upowszechnił się również po naszej stronie Bałtyku.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Fałszywe miliardy złotych w CEP

By sensownie zaplanować dowolną inwestycję gospodarczą, niezbędne są prawdziwe i aktualne dane na temat rynku. Niestety nie da się tego powiedzieć o danych pochodzących z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Tworzą one niebezpieczne dla przedsiębiorców miraże.

miniaturka

Rusza dystrybucja zaproszeń na Targi IC

Jak już informowaliśmy, tegoroczne Targi Inter Cars odbędą się w dniach 18-20 września na Stadionie Narodowym w Warszawie. By dostać się na tę imprezę niezbędne będzie Zaproszenie Targowe.

miniaturka

Gates wzbogaca zestawy rozrządu

irma Gates zaczęła dodawać termostaty do swoich wybranych zestawów rozrządu. Skorzystają na tym zarówno warsztaty samochodowe, jak i ich klienci.

miniaturka

Świetlny tuning kabiny

Jeśli ktoś lubi nastrojowe oświetlenie we wnętrzu auta, w łatwy sposób może je teraz uzyskać. A to dzięki wchodzącemu właśnie na rynek zestawowi LEDambient Tuning Lights firmy OSRAM.

miniaturka

Łańcuchy rozrządu

Łańcuchy rozrządu stosowane we współczesnych silnikach cieszą się opinią bardzo trwałych i niezawodnych. Zdarza się jednak, że i je trzeba wymienić.

Zostaw Komentarz