Hamulce certyfikowane

11 sie 2017

Układy hamulcowe ABE od wielu lat cieszą się uznaniem klientów Inter Cars zarówno w Polsce, jak i na zagranicznych rynkach części zamiennych. Potwierdzeniem wysokiej jakości tych części jest spełnienie drobiazgowych wymagań PIMOT-u oraz przyznanie po raz kolejny certyfikatu bezpieczeństwa „B”.

Przedstawiciele Inter Cars podkreślają, że firma w szczególny sposób troszczy się o spełnienie wysokich wymagań przez układy hamulcowe ABE. W procesie ciągłego doskonalenia jakości tarcz i bębnów hamulcowych tej marki, we współpracy z Laboratorium Badawczym Intermeko Europe, wprowadzono wielostopniowy System Zapewnienia Jakości, na który składają się m.in.: badania materiałowe prototypów, testy parametrów geometrycznych próbek produktów, restrykcyjne kontrole jakości dostaw przed wprowadzeniem do sprzedaży, analiza RCA, czyli badanie przyczyn zużycia tarcz i bębnów hamulcowych.

Jak zapewniają przedstawiciele Inter Cars, wypracowana wysoka jakość produktów ABE wynika z systematycznej kontroli jakości tarcz i bębnów hamulcowych jeszcze przed wprowadzeniem do sprzedaży. Składają się na nią m.in. pomiary parametrów geometrycznych w zakresie bicia poprzecznego powierzchni ciernych oraz badanie struktury metalograficznej, pozwalające na wykrycie niepożądanych zanieczyszczeń, a także weryfikacja poprawności obróbki materiału w procesie produkcyjnym.

W uzyskiwaniu poprawnych parametrów szczególne znaczenie ma dobór odpowiedniego materiału do wyrobu elementów ciernych, dlatego raporty z badań są omawiane z fabrykami w celu wprowadzania zmian i udoskonalania produktów, aby do sprzedaży trafiały wyłącznie wyroby spełniające wyśrubowane normy jakościowe. W efekcie wdrożonych działań w ostatnich latach wielokrotnie zmniejszyła się liczba zastrzeżeń dotyczących wibracji czy głośnej pracy układu hamulcowego.

Aby potwierdzić jakość produktów hamulcowych ABE, Inter Cars uruchomił we współpracy z Przemysłowym Instytutem Motoryzacyjnym – PIMOT program badań jakości produktów.

Certyfikat bezpieczeństwa „B” potwierdza, że zarówno tarcze jak i bębny hamulcowe ABE spełniają wszystkie wymagania PIMOT-u.

Zostaw Komentarz