HENGST dostawcą roku

12 mar 2014

Hengst_Automotive_Daimler_Award_award winner HengstPodczas gali dostawców koncernu Daimler firma HENGST Automotive została uhonorowana tytułem „Dostawca roku 2013” .

 W roku 1961 filtry HENGST po raz pierwszy trafiły bezpośrednio na linię produkcyjną silników Mercedes Benz. Od tego czasu minęło już ponad 50 lat, podczas których współpraca między obiema firmami uległa znacznemu poszerzeniu i zacieśnieniu. Dość powiedzieć, że obecnie HENGST jest nie tylko dostawcą samych filtrów, lecz całych modułów filtrujących przeznaczonych zarówno do silników samochodów osobowych i ciężarowych.

Hengst_Automotive_Daimler_Award_Hengst AwardJednocześnie HENGST razem z Daimlerem stał się pionierem projektowania i wdrażania nowych rozwiązań modułowych do silników spalinowych. Najważniejszym kierunkiem wspólnego działania obu firm jest obecnie praca nad przygotowaniem jednostek spełniających coraz ostrzejsze wymagania dotyczące emisji CO2. Właściwe chłodzenie silnika oraz odpowiednia filtracja płynów ma w tym przypadku niebagatelne znaczenie.

Rozwiązania proponowane przez firmę HENGST można dziś spotkać w niemal każdym pojeździe wyprodukowanym przez koncern Daimler AG. Przykładem z segmentu samochodów ciężarowych i autobusów jest nowoczesny moduł filtrujący wykorzystany w najnowszych silnikach HDEP (Heavy Duty Engine Platform), gdy zaś chodzi o auta osobowe to HENGST szczyci się, że to jego systemy filtracji wykorzystywane są we wszystkich modelach AMG.

– Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia, cieszymy się, iż jesteśmy strategicznym partnerem koncernu Daimler AG. Mamy jednocześnie nadzieję, że nasza współpraca nadal będzie się rozwijać – powiedział Jens Röttgering, prezes firmy Hengst Automotive, odbierając statuetkę Daimler Supplier Award 2013.

Zostaw Komentarz