Innowacyjna firma, ulepszona świeca

18 gru 2013

NGK Spark Plug to jedna ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie – taki wynik przyniosło najnowsze badanie przeprowadzone przez grupę medialną Thomson Reuters, w którym  poza liczbą patentów i zaangażowaniem w rozwój, pod uwagę brana jest również liczba stworzonych nowych miejsc pracy oraz wprowadzanie nowych produktów i usług. Wśród uhonorowanych w ten sposób firm z branży motoryzacyjnej znalazło się czterech producentów samochodów i czterech dostawców części.

PR_GK_NHTC_2Z wiadomością tą  zbiegła się informacja, że NGK opracowała i zaczęła dostarczać drugą generację swych świec żarowych NHTC. W swym poprzednim wydaniu te pierwsze świece z całkowicie ceramicznym elementem grzejnym, osiągają temperaturę 1000 °C w 1,7 sekundy i umożliwiają ponad 10-minutowe dogrzewanie oraz międzydogrzewanie uzyskując temperaturę nawet 1350 °C. Dzięki temu umożliwiają bezproblemowy start zimnego silnika nawet przy najniższych temperaturach otoczenia i przyczyniają się do ograniczenia ilości szkodliwych substancji emitowanych przez jednostkę napędową. Niewątpliwie to właśnie te cechy sprawiły, że świece NHTC od roku 2007 fabrycznie montowane są Mercedesach.

Teraz do aut ze Stuttgartu stopniowo zaczną trafiać świece NHTC 2, które do 1000 °C rozgrzewają się zaledwie w jedną sekundę, dzięki czemu diesla można uruchomić niemal jak  silnik benzynowy. NGK ulepszyła także proces dogrzewania i międzydogrzewania, niemniej świeca NHTC 2 potrzebuje prądu mniejszej mocy niż jej poprzedniczka ( 40 zamiast 44 W).

Zostaw Komentarz