Inspekcja na tropie

13 lut 2015

Inspekcja Handlowa opublikowała wyniki badań jakości paliwa sprzedawanego na stacjach. Dobrze, że coś bada, ale czy z wyników tych dociekań płyną jakieś istotne wnioski, to już osobna sprawa. Stacje kontrolowane są wyrywkowo, więc na kogo wypadnie, na tego bęc. Optymizmem mimo wszystko napawa fakt, że ogromna większość sprawdzonych punktów przeszła kontrolę pozytywnie. Warto też zauważyć, że wśród stacji, w których wykryto nieprawidłowości są zarówno „krzaki”, jak i te markowe. Proponujemy zajrzeć do tabelek. Może znajdziemy w nich stację, na której tankujemy. Usłużnie podajemy link.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

miniaturka

Pożytki z czytania

Uczenie się na własnych błędach bywa niekiedy bardzo kosztowne. Zawsze taniej jest uczyć się na błędach innych lub czytając odpowiednią literaturę fachową.

miniaturka

Castrol szkoli

W roku 2014 w ramach Akademii Castrol zorganizowano ponad 110 bezpłatnych szkoleń, w których wzięło udział ok. 2250 mechaników i 370 uczniów. W tym roku szkoleń ma być nie mniej.

miniaturka

Nowa gama, nowe technologie

Do produkcji weszła nowa gama akumulatorów Exide i Centra kierowanych na rynek wtórny, a przeznaczonych do aut osobowych. Na sklepowych półkach możemy więc już znaleźć ulepszone produkty obu marek, w tym akumulatory do pojazdów z systemem Start-Stop.

miniaturka

Nagrodzone oleje i technologia

Oleje silnikowe Shell Helix Ultra Professional zostały wyróżnione godłem „Laur Konsumenta”. Jednocześnie tytuł „Innowacji Roku 2014″ przyznany został technologii Shell PurePlus wykorzystywanej do produkcji olejów bazowych, z których powstają oleje Shell Helix Ultra.

miniaturka

First Valeo w katalogu

Firma Valeo ma w swojej ofercie przeznaczoną na aftermarket linię produktową First. W asortymencie tym można znaleźć m.in. klocki hamulcowe, których lista zawarta jest w katalogu „Get the essential of Brake Pads”.

miniaturka

Zestaw i szafa

Firma Liqui Moly, znany doskonale producent olejów i chemii warsztatowej, poszerzyła swoją ofertę o dwie ciekawe propozycje – zestaw naprawczy do szyb oraz szafę do przechowania oleju.

miniaturka

Moto-Profil z diamentem

Jedno z najbardziej prestiżowych, biznesowych wyróżnień w Polsce po raz kolejny trafiło do firmy Moto-Profil.

Zostaw Komentarz