Inteligentne moduły pomp Ruville

13 paź 2015

Schaeffler Ruville WasserpumpenmodulePo przejęciu marki Ruville istotnie powiększyła się gama produktów oferowanych przez Schaeffler Automotive Aftermarket. Dostarczane są pod nią m.in. moduły regulacji temperatury oraz pompy cieczy chłodzącej.

Pod swoją marką Ruville, Schaeffler Automotive Aftermarket dostarcza na rynek części zamiennych m.in. moduły regulacji temperatury oraz pompy cieczy chłodzącej sterowane podciśnieniowo i elektrycznie, razem ze wszystkimi elementami niezbędnymi do montażu. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom – znajdującym zastosowanie w szerokiej gamie pojazdów marek Audi, BMW, Toyota i VW – udaje się zredukować emisję CO2 oraz zużycie paliwa i jednocześnie wydłużyć czas użytkowania silnika, a także poprawić komfort użytkowania samochodu.

Dodatkowo Schaeffler Automotive Aftermarket wspiera swoich partnerów handlowych i warsztatowych proponując specjalnie opracowane szkolenia techniczne, w trakcie których eksperci omawiają jak w profesjonalny sposób dokonać naprawy.

Moduł regulacji temperatury z pompą cieczy chłodzącej – tutaj do pojazdów marki VW.
Moduł regulacji temperatury z pompą cieczy chłodzącej – tutaj do pojazdów marki VW.

Wsparcie takie jest potrzebne, choćby z tego powodu, że działanie nowoczesnych modułów pomp cieczy chłodzącej różni się od działania tradycyjnych pomp. W pompach klasycznych  wydajność tłoczenia zwykle uzależniona jest od prędkości obrotowej silnika. Wysoka prędkość powoduje szybszy przepływ cieczy chłodzącej, niska oznacza przepływ wolniejszy. Tymczasem nowoczesne moduły Ruville zapewniają precyzyjną regulację temperatury cieczy wewnątrz całego układu chłodzenia, a także, w razie konieczności, całkowite wyłączenie regulacji temperatury. Różna liczba obwodów chłodzenia może być przy tym dowolnie kontrolowana, w zależności od wymagań danej jednostki napędowej – takie rozwiązanie przyczynia się w znacznym stopniu do zmniejszenia strat wskutek tarcia, służy też redukcji zużycia paliwa oraz emisji CO2.

Wspomnieć tu warto, że opracowane przez firmę Schaeffler moduły regulacji temperatury używają sterowanych czujnikami obrotowych łopatek w celu precyzyjnej regulacji temperatury różnych elementów jednostki napędowej. W ten sposób aż trzy obiegi cieczy chłodzącej – jak na przykład skrzyni biegów, oleju silnikowego oraz turbosprężarki – w szybkim tempie osiągają optymalną temperaturę pracy. Moduły oczywiście zapewniają stałą regulację temperatury silnika, co pozytywnie wypływa na jego wydajność energetyczną, a także na trwałość jego elementów. Takie innowacyjne rozwiązanie, dostępne jako zestaw naprawczy, składa się z pompy cieczy chłodzącej oraz wszystkich elementów niezbędnych do przeprowadzenia naprawy. Zestaw dostępny jest do ponad 1,5 miliona pojazdów z grupy Volkswagena eksploatowanych na całym świecie.

Bezstopniowe pompy cieczy chłodzącej Ruville nie są napędzane za pomocą paska, ale elektrycznie, napięciem 12V.
Bezstopniowe pompy cieczy chłodzącej Ruville nie są napędzane za pomocą paska, ale elektrycznie, napięciem 12V.

Kolejną nowością w ofercie marki Ruville są elektrycznie sterowane, bezstopniowe pompy cieczy chłodzącej do wybranych modeli BMW oraz innych marek. Pompy te napędzane są nie za pomocą paska, ale elektrycznie, napięciem 12V. Działają niezależnie od prędkości obrotowej silnika, są bardzo wydajne i stale dostosowują się do zmieniających się wymagań. Wkrótce dostępne będą także do samochodów marki Toyota.

Napęd pompy cieczy chłodzącej sterowanej podciśnieniowo realizowany jest paskiem.
Napęd pompy cieczy chłodzącej sterowanej podciśnieniowo realizowany jest paskiem.

Gamę inteligentnych modułów pomp cieczy chłodzącej znajdujących się w ofercie Schaeffler Automotive Aftermarket uzupełniają napędzane paskiem, lecz sterowane podciśnieniowo pompy do pojazdów marki Audi i VW. Pompy te również gwarantują precyzyjne tłoczenie, dostosowane do wymagań danego silnika.

Wszystkie te pompy i moduły wykonane są z wyjątkowo solidnych i odpornych na zużycie materiałów, dzięki czemu do minimum zredukowane zostało ryzyko utraty cieczy chłodzącej. Zapewniają wysoką szczelność pompy pomimo jej pracy pod wysokim ciśnieniem i przy w wysokich temperaturach. –Perfekcja zawsze jest na pierwszym miejscu podczas opracowywania i produkcji każdego z naszych komponentów – mówi Maik Evers, kierownik program Management Ruville w Schaeffler Automotive Aftermarket. – Niezależnie od tego, czy jest to obudowa, łożysko, uszczelnienie, czy wirnik – każdy element jest wykonywany z najwyższą starannością i dokładnie sprawdzany.

Zostaw Komentarz