Inteligentne zawieszenie Monroe w VW ID.3

05 paź 2020

Koncern Tenneco informuje, że jego oddział DRiV jest dostawcą półaktywnego zawieszenia Monroe stosowanego w nowych Volkswagenach ID.3. Tym samym technologia CVSAe firmy DRiV jest już stosowana w ponad 40 popularnych modelach pojazdów.

Volkswagen ID.3 może być wyposażony w bezstopniowe zawieszenie półaktywne z zaworem zewnętrznym (CVSAe) – jedną z wielu technologii elektronicznego zawieszenia dostępną w ofercie inteligentnego zawieszenia DRiV Monroe. System wyczuwa i nieustannie dostosowuje się do zmieniających się warunków drogowych i jazdy wykorzystując cztery elektronicznie sterowane amortyzatorów. Elektroniczna jednostka sterująca (ECU) przetwarza różne sygnały wejściowe z czujników i steruje zaworem elektronicznym w każdym amortyzatorze. Kierowca może wybrać preferowany tryb jazdy – komfortowy lub sportowy, aby uzyskać pożądane prowadzenie i właściwości jezdne.

– ID.3 został opracowany, aby zapewnić kierowcom bardzo spersonalizowaną i przyjemną jazdę – mówi Henrik Johansson, wiceprezes i dyrektor generalny DRiV. – Cieszymy się, że możemy zaoferować te korzyści właścicielom tego nowego atrakcyjnego modelu Volkswagena..

ID.3 to pierwszy pojazd zbudowany na nowej modułowej platformie Volkswagena skonstruowanej specjalnie z myślą o samochodach elektrycznych. Auto oferuje dobre wrażenia z jazdy w ramach kompaktowego pakietu, który obejmuje sterowanie aktywowane głosem, ekran „rzeczywistości rozszerzonej” wyświetlany na przedniej szybie, bezprzewodowe ładowanie urządzenia i powiększoną przestrzeń wewnętrzną.

 

Zostaw Komentarz