Isuzu i Inter Cars

05 sty 2014

Pojazdy marki Isuzu sporadycznie tylko można spotkać na naszych drogach. Wygląda jednak na to, że staną się popularniejsze, albowiem ich producent nawiązał współpracę z Inter Cars.

 Z początkiem roku rozpoczyna działalność pierwszy w Polsce salon firmowy Isuzu, w którym pod jednym dachem będą oferowane samochody tej marki z segmentu pick-up, pojazdy dostawcze do 3,5 t, lekkie ciężarówki 3,5-7,5 t oraz auta ciężarowe 7,5-12 t. Obiekt nie przez przypadek mieści się około 1 km od siedziby Inter Cars (konkretnie zaś w Czosnowie przy trasie nr 7) zważywszy, że Inter Cars będzie autoryzowanym dystrybutorem części zamiennych do silników Isuzu: zarówno samochodowych jak i przemysłowych (Kubota), pracujących w maszynach budowlanych (np. Komatsu), stacjonarnych, trakcyjnych, zaburtowych. Należy w tym miejscu wspomnieć, że Isuzu należy do pierwszej piątki największych producentów silników Diesla na świecie.

W nawiązaniu współpracy Inter Cars i Isuzu kluczowe znaczenie miało wielkie doświadczeniu IC na rynku części zamiennych, nie bez znaczenia był jednak również dynamiczny rozwój spółki ILS – operatora logistycznego grupy Inter Cars, a zarazem firmy świadczącej usługi dystrybucyjno-magazynowe dla zewnętrznych podmiotów z sektora automotive.

ILS w niedługim czasie będzie potrzebował dużej liczby ekonomicznych i wydajnych środków transportu. – W obliczu szeroko stosowanych nowoczesnych technologii, takich jak choćby silniki spełniające normę czystości spalin Euro-6, związanie się ze światowym liderem z branży było tylko kwestią czasu – mówi Witold Kmieciak, członek zarządu Inter Cars. – Dzięki temu dla naszych klientów będziemy mogli nadal prowadzić szkolenia techniczne, produktowe i obsługowe na najwyższym poziomie. Szefem działu zajmującego się Isuzu w Inter Cars został firmowy specjalista od pojazdów użytkowych Michał Wiśniewski, współtwórca m.in. sukcesu należącej do IC marki Feber.

_DM_9687Warto przy tej okazji powiedzieć parę słów o pojazdach marki Isuzu. Do największych zalet tych samochodów zaliczyć należy: przemyślaną, a zarazem prostą konstrukcję, znakomite silniki oraz korzystny stosunek ceny do jakości. Oferta małych ciężarówek skierowana jest przede wszystkim do drobnych przedsiębiorców, użytkujących w swoich firmach jedno, dwa auta. Takie samochody muszą być możliwie najbardziej uniwersalne, niezawodne, proste i niedrogie w serwisowaniu, a przede wszystkim tanie.
W ofercie znajdą się małe ciężarówki oferowane w trzech klasach tonażowych DMC: do 3,5 t, od 3,5 do 7,5 t oraz od 7,5 do 12 t. Nawet najmniejsze modele mają „ciężarową”, odchylaną kabinę i hamulec górski, a napęd rozrządu silnika jest obliczany na co najmniej 700000 km. Na samochody Isuzu udzielana jest 2-letnia gwarancja bez limitu kilometrów (w przypadku pick-upów okres gwarancyjny wynosi 5 lat), jednocześnie są one mało wymagające pod względem serwisowym, zaś zaopatrzenie w części zamienne będzie oparte o logistykę Inter Cars.

Większość pojazdów, jakie znajdą się w sprzedaży, jest produkowana w Japonii i montowana we Włoszech. Do Polski będą one trafiać już z zabudową marki „Titan”, która ma europejską homologację. Jeżeli potrzeby klienta co do zabudowy wykroczą poza bogatą ofertę marki Titan, wykonanie każdej innej zabudowy, np. chłodni, będzie można zlecić w zakładach Feber. Potencjalni nabywcy Isuzu w Inter Cars będą mogli również liczyć na atrakcyjną, specjalnie opracowaną ofertę finansowania zakupu pojazdu.

 

Zostaw Komentarz