Jubileuszowe spotkanie sieci Q-Service Truck

21 sty 2019

– To co jest dzisiaj, tworzyło się wczoraj, a to, co będzie jutro, tworzy się dziś – tymi słowami Radosława Grześkowiaka z jubileuszowej gali Q-Service Truck można podsumować 20 lat działania największej w Polsce sieci niezależnych warsztatów specjalizujących się w naprawach samochodów ciężarowych, a zarazem jednego z liderów branży w Europie. Na spotkaniu dużą mówiono zarówno o historii sieci, jak i przyszłości całej branży ciężarowej w Polsce i na świecie.

Spotkanie przedstawicieli sieci Q-Service Truck, które zorganizowane zostało w Arłamowie, rozpoczęło się od części konferencyjnej. W jej trakcie przedstawiono historię sieci – jej rozwój na przestrzeni dwóch dekad, wymogi autoryzacyjne, które musiały spełnić warsztaty dawniej wstępujące w szeregi Q-Service Truck, oraz wymogi, które muszą spełnić nowi członkowie. Oddzielna część poświęcona była szkoleniom, które Inter Cars od 20 lat przeprowadza dla warsztatów (nie tylko zresztą zrzeszonych w sieci), kolejna – wyjazdom integracyjnym i umowom bonusowym. Następny panel dotyczył nowoczesnych kanałów komunikacji, które Inter Cars wykorzystuje w relacjach z mediami branżowymi oraz z samymi klientami, a także wsparciu PR-owemu, które z okazji 20-lecia istnienia sieci, firma proponuje wszystkim członkom Q-Service Truck.

W drugiej części konferencji omówiony został raport na temat rynku motoryzacyjnego, szczególnie zaś jego fragment dotyczący warsztatów z rynku ciężarowego, oraz zagadnienia związane z rozwojem floty. Na ostatnim panelu kompleksowo omówione zostały z kolei tematy bezpośrednio odnoszące się do szkoleń oferowanych serwisom Q-Service Truck przez Dział Szkoleń Inter Cars.

Także kolejnego dnia, w sobotę, była okazja na zdobycie nowej wiedzy i poszerzenie swoich kompetencji. Zadbali o to prowadzący, którzy przygotowali wystąpienia o przyszłości rynku ciężarowego. Starali się oni odpowiedzieć na pytania, dokąd zmierza branża, z jakimi przeszkodami będzie musiała się zmierzyć i jak może wyglądać jej technologiczny rozwój na przestrzeni kilku najbliższych lat. Kolejnym wystąpieniem była prelekcja Marcina Rendudy, mówcy, konsultanta i trenera motywującego, który zaprezentował zebranym gościom pięć lekcji na 2019 rok, traktujących o wykorzystywaniu nowych technologii w biznesie.

Wiedza to jeden aspekt sieciowego spotkania, drugi to integracja członków Q-Service Truck, którzy mogli spędzić ze sobą dwa wieczory oraz wspólnie bawić się w podczas sobotnich gier. Piątkowy wieczór zarezerwowany został na zabawę w położonej tuż przy stoku narciarskim karczmie, w sobotę z kolei odbyły się gry integracyjne, podczas których kilkuosobowe zespoły miały za zadanie złożyć dziesięć rowerów, które wieczorem – podczas uroczystej gali – przekazane zostały podopiecznym placówki opiekuńczo-wychowawczej „Nasz Dom” w Przemyślu. W imieniu dzieci nagrody odebrała dyrektorka ośrodka, Agnieszka Ustrzycka.

Gala ta stanowiła kulminacyjny moment całego spotkania. Jej pierwszym punktem była uroczysta kolacją, po której zaprezentowany został film wspomnieniowy ukazujący na archiwalnych zdjęciach 20 lat działania sieci Q-Service Truck. Tuż po jego emisji Radosław Grześkowiak, prezes Zarządu Inter Cars Marketing Services oraz Sławomir Rybarczyk, prezes Zarządu Q-Service Truck, ogłosili oficjalne rozpoczęcie gali

– „Razem tworzymy silną całość” – to motto, które najlepiej obrazuje to, co udało nam się zbudować wspólnie z Państwem w ciągu 20 lat – powiedział Radosław Grześkowiak. – Q-Service Truck to projekt unikalny w skali europejskiej, który jest naszym wspólnym olbrzymim sukcesem – wszystkich Państwa i Inter Cars. Jest to też gwarancją tego, że w silnej wspólnocie bez obaw możemy podążać się w przyszłość.

– To co jest dzisiaj, tworzyło się wczoraj, a to, co będzie jutro, tworzy się dziś – mówił dalej Radosław Grześkowiak, zapraszając na scenę przedstawicieli czterech warsztatów, którzy dwie dekady temu zakładali sieć Q-Service Truck. Bolesław Rafałko z firmy ALBOR, Ryszard Niewiadomski z Motir-ABS, Paweł Ciok z NSC Truck oraz Kazimierz Orłowski odebrali z rąk przedstawicieli Inter Cars pamiątkowe statuetki, wspominali swoje pierwsze spotkanie na Targach Motoryzacyjnych w Poznaniu w 1999 roku, pierwsze sieciowe integracje i wspólne wyjazdy. Były akcenty humorystyczne, były też poważne i podniosłe, kiedy to wspominano Kazimierza Neymana, zmarłego w 2013 roku promotora Q-Service Truck, który od samego początku powstania sieci dążył do jej integracji, jak największej konsolidacji i rozwoju.

Rozwój Q-Service Truck to zasługa nie tylko grupy założycielskiej, choć oczywiście miała ona na to niebagatelny wpływ. Pamiętajmy jednak, że także struktury Inter Cars dołożyły wielu starań i dały mnóstwo wsparcia, żeby sieć rozwijała się w tak dynamicznym tempie – powiedział z kolei -Sławomir Rybarczyk, prezes Zarządu Q-Service Truck. Po tych słowach na scenę zaproszone zostały dwie osoby, które na przestrzeni lat walnie przyczyniły się do rozwoju i promocji Q-Service Truck: Mariusza Kozubka, pierwszego regionalnego menadżera i koordynatora Q-ST, oraz Sylwię Wysocką, aktualnego koordynatora Q-Service Truck. Oboje otrzymali pamiątkowe statuetki.

Kolejna część gali zajęła prezentacja zagranicznych warsztatów zrzeszonych w Q-Service Truck i plany dalszej ekspansji na europejską skalę. Obecnie sieć działa w siedmiu krajach na Starym Kontynencie. Najwięcej warsztatów ma oczywiście w Polsce – 76, kolejne państwa na tej liście to: Rumunia (31), Czechy (18), Węgry (17), Litwa (15), Słowacja (9) i Ukraina (4). Na tegorocznej gali w poczet nowych członków sieci włączone zostały dwa warsztaty z Ukrainy i jeden z Litwy. W sumie wszystkich warsztatów zrzeszonych w sieci jest już 170, a tych zagranicznych blisko 100.

 

 

 

 

 

 

Zgodnie z tradycją w Arłamowie przyznano także tytuły Ambasadorów Q-Service Truck, które obowiązywały będą przez dwa kolejne lata, tzn. w roku 2019 i 2020. Statuetki otrzymali: AR-TIR Jolanta Kęćko za największą wartość zakupów, Jakub Bogusz za inwestycję w serwis, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Automax Tomasz Skorupski za wysoki standard świadczonych usług, ALBOR Bolesław Rafałko za lata współpracy i zaangażowanie w życie sieci. – Otrzymanie tytułu Ambasadora jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bo choć byłem jednym z założycieli sieci i na początku wykonałem wspólnie z kolegami bardzo dużo pracy społecznej, nie spodziewałem się otrzymania tej nagrody. Jednocześnie ciesząc się z niej, mam świadomość, że ten tytuł zobowiązuje mnie do przekazania swojej wiedzy młodszym kolegom z branży – powiedział Bolesław Rafałko z firmy ALBOR.

Wyróżniony został także warsztat Galaauto – przyznana mu została statuetka Gazeli Sieci Q-Service Truck.

Podczas gali przedstawieni zostali również nowi członkowie sieci, którzy od tego roku zasilą jej szeregi. W gronie warsztatów, które swoje nominacje odebrały w Arłamowie znalazły się: PHU Prymus Pawła Połecia z Młodzieszyna, TTS Group Rafała Droba z Tychów, Monster Truck Service Tomasza Torby z Podchruścić oraz Mazur Truck-Serwis Pawła i Karola Mazurów z Krzysztoforzyc. Ostatni z nich podczas gali mówił: –O naszym dołączeniu do sieci zadecydowała możliwość rozwoju warsztatu, fakt, że stając się członkami QST jesteśmy bardziej rozpoznawalni na rynku oraz to, że zyskują na tym przede wszystkim nasi klienci. W struktury sieci oficjalnie przyjęty zostały także Technoparts z Ukrainy oraz litewski UAB „ARV Service”.

Po części oficjalnej na scenie pojawiły się energetyczne dziewczyny z formacji Electric Girls, które porwały publiczność do tańca. Dobra zabawa trwała do późnej nocy.

 

Zostaw Komentarz