Kasa na kasę

13 lut 2015

Wszystko wskazuje na to, że za kilka miesięcy obowiązek posiadania kas fiskalnych i wydawania paragonów klientom obejmie wszystkie, co do jednego, warsztaty samochodowe. W praktyce zmieni się sytuacja małych przybytków garażowych, często jednoosobowych, bo chyba tylko takim udawało się nie przekraczać skromnego limitu wyznaczonego przez ministra, a uprawniającego do obywania się bez kasy fiskalnej. Jak zmiana przepisów wpłynie na przyszłość rynku usług warsztatowych, pokaże przyszłość. Jedno jest pewne: sprzedawcy owych kas z pewnością zacierają ręce.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Fiskus przypilnuje warsztaty

Od 1 marca 2015 każdy warsztat samochodowy, niezależnie od wielkości obrotów, będzie musiał obowiązkowo wystawiać paragony. Zmiany w przepisach ma wprowadzić nowe Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji z zastosowaniem kas fiskalnych.

miniaturka

Zawsze ze sprzęgiełkiem

Zakładając nowy pasek wielorowkowy w popularnym silniku VAG 1.9 TDI, należy pamiętać nie tylko o jednoczesnej wymianie napinacza i rolek prowadzących, ale również jednokierunkowego sprzęgiełka alternatora.

miniaturka

Aluminium, stal i nowe technologie

Wydawałoby się, że wszystko, co można było wymyślić w dziedzinie tłoków silnikowych, zostało już wymyślone. Federal Mogul pokazuje jednak, że wciąż można wprowadzać nowe rozwiązania technologiczne.

miniaturka

Moto-Profil coraz wyżej

Awans aż o 162 miejsca w głównym rankingu i bardzo dobra pozycja wśród 50 polskich firm o największym wzroście eksportu oraz największym udziale eksportu w przychodach – firma Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto i jedyny w Polsce członek grupy Temot International, po raz kolejny zanotowała skok na Liście 2000 przygotowanej przez redakcję „Rzeczpospolitej”.

miniaturka

HELLA świeci i oświeca

Zakończyła się pierwsza edycja trzyletniego programu edukacyjnego „Świecimy przykładem” opracowanego i prowadzonego przez firmę HELLA Polska, a skierowanego do nauczycieli i uczniów technicznych szkół ponadgimnazjalnych o kierunku samochodowym.

miniaturka

Mobil 1 czterdziestolatkiem

Czterdzieści lat temu na sklepowe półki trafił syntetyczny olej silnikowy Mobil 1. Od 1974 roku standardy w zakresie ochrony silnika i jakości olejów znacznie się zmieniły, w czym duża zasługa twórców Mobil 1 współpracujących z producentami pojazdów i zespołami wyścigowymi.

Zostaw Komentarz